Marcos Tavares je v sodnikovem dodatku drugega polčasa z bele točke potopil Zrinjski v Mostarju. Foto: www.alesfevzer.com

Tavares je zadetek za vodstvo in tudi zmago Maribora z 2:1 odločil proslaviti pred tribuno, na kateri so bili navijači Zrinjskega, kar je bila neprijetna izkušnja, poroča novičarski portal vijesti.ba.

Kot so objavili na video posnetku, je Tavares po zadetku stekel proti tribuni in gledalcem s prsti kazal podobo srca in pošiljal poljube, a so mu odgovorili s posnemanjem glasov opic. Tavares je na rasistične žalitve obiskovalcev opozoril tudi nekatere igralce Zrinjskega.

Zrinjski lahko doleti visoka kazen
Portal poudarja, da poteza skupine domačih navijačev predstavlja velik madež na sredini kvalifikacijski tekmi 2. predkroga Lige prvakov. Ocenjuje, da se bo Zrinjski lahko soočal z ostro kaznijo evropske nogometne zveze (Uefa), ki je neusmiljena, ko gre za boj proti rasizmu. Približno ob istem času, ko so žalili Tavaresa v Mostarju, je v Zadru prišlo do napada več neznanih oseb na četverico bolgarskih državljanov. Med drugim so z baklo zažgali avtomobil znamke BMW bolgarske registracije, je danes potrdila zadrska policija, ki napad povezuje z navijaškim nasiljem.

Vozilo v plamenu
Kot so dodali, je bil v napadu lažje poškodovan voznik avtomobila. Lokalni novičarski portal 057info.hr je objavil fotografijo vozila v plamenu v starem mestnem jedru. Voznik naj bi s trojico kolegov prispel na današnjo kvalifikacijsko nogometno tekmo za Evropsko ligo med splitskim Hajdukom in klubom Levski iz Sofije, ki bo potekala v Dugopolju pri Splitu. Hajdukov stadion Poljud v Splitu je zaseden zaradi enega največjih svetovnih festivalov elektronske glasbe, Ultra, ki bo potekal konec tedna.