Olimpija je na Bonifiki osvojila nov pokalni naslov, skupno sedmega, potem ko je bila prvak že v sezonah 1992/93, 1995/96, 1999/2000, 2002/03, 2017/18 in 2018/19. Zmage zmajev so se razveselili tudi v Domžalah, saj so si te tako zagotovile nastop v kvalifikacijah za konferenčno ligo v prihodnji sezoni.

Zasedba iz mesta grofov pa ostaja pri le enem pokalnem naslovu, čeprav je že desetič igrala v finalu. Tokratna zmaga bi jo popeljala tudi v evropska tekmovanja, a se ni izšlo po njenih željah.

Celjani pretili, a prvi zadeli zmaji
Celjani so bili nevarnejši v prvem delu prvega polčasa. Prvi strel v okvir gola je v 14. minuti z vrha kazenskega prostora sprožil Luka Kerin, toda žogo je poslal v naročje Nejca Vidmarja. Nato je iz podobne situacije streljal Ivan Božić, znova je bil na mestu Vidmar. V 25. minuti je hiter protinapad Celjanov s strelom zaključil Advan Kadušić, strel je končal malo mimo vrat.

Kljub pritisku Celjanom so prvi zadeli zmaji v 32. minuti. Po napaki celjske obrambe so krenili v protinapad, dolgo podajo v kazenski prostor je sprejel Đorđe Ivanović, ki je streljal z okoli 12 m. Matjaž Rozman je najprej branil, a se je žoga odbila nazaj do Ivanovića, ki je zadel iz drugega poskusa.

Ob koncu prvega polčasa so Celjani skušali izenačiti iz protinapada, hiter je bil Mićo Kuzmanović, streljal je z okoli 18 m, njegov diagonalni strel pa je končal mimo vrat.

Celjani hitro izenačili, a Olimpija je znova povedla
Celjani so izenačili že v prvi minuti drugega polčasa. Žan Benedičič s podajo v globino našel Ivana Božića v kazenskem prostoru, ta pa je nato matiral Vidmarja (1:1).

Zmaji so znova povedli v 53. minuti. Na polovici igrišča so vzeli žogo Celjanom, Ivanović je prodiral po levi strani, žoga je z nekaj sreče končala pri Niku Kapunu, ki je s 14 m streljal v zgornji desni kot in zadel (1:2).

V 58. minuti so se Celjani razburili, ko je Andresa Vombergarja v kazenskem prostoru žoga zadela v roko, sodniki pa se niso oglasili.

Matic Vrbanec in Kuzmanović sta nato nanizala priložnosti za Celjane – prvi s strelom od daleč, drugi s strelom z dobrih 10 m –, a Olimpijine mreže jima ni uspelo zatresti.

Radivoj Bosić je v še enem hitrem protinapadu Olimpije stekel sam naprej, njegov strel z okoli 17 m pa je končal nad celjskimi vrati.

V 67. minuti je Olimpijo po strelu Božića z okoli 22 m rešila prečka.

V 73. minuti je Vrbanec po podaji iz kota imel lepo priložnost za strel, a je žogo slabo zadel, tako da Vidmar ni imel dela. V 78. minuti je Vidmar ukrotil še strel Kuzmanovića, ki je takoj zatem šel iz igre, potem ko je bil pred tem zaradi krvavitve iz nosu kar nekaj minut zunaj igrišča po trku z Vitalijem Maksimenkom, ki ga je s kolenom zadel v obraz.

Ob koncu tekme, ko je bilo med ekipama tudi nekaj vroče krvi, so Celjani na vse načine poskušali doseči izenačujoči zadetek, toda Ljubljančani so pravočasno prestregli njihove podaje in žogo pošiljali proč od svojih vrat. Pokala so se tako razveselili zmaji.

Sorodna novica Nogometašice Olimpije premagale serijske zmagovalke za svoj prvi pokal

Izjavi po tekmi
Goran Stanković, trener Olimpije: "Vesel sem in ponosen na fante. Želeli smo si obliž na rano. Je bila pa težka tekma z več vidikov. Vedeli smo, kakšen je vložek, zato sem res ponosen na fante. Verjel sem, da bomo tekmo dobili, saj se je moral negativen niz enkrat končati. Skozi ves dan, pa že včeraj, ko smo bili skupaj, se je videlo pri fantih, da je vzdušje pravo. Res sem verjel, da bomo zmagali."

Agron Šalja, trener Celja: "Čestitam Olimpiji za lovoriko. Olimpija je v tekmo stopila bolj lačna kot mi, kazala je več želje. Mislim, da smo se proti koncu prvega polčasa začeli vračati v igro, v drugem takoj izenačili, a nato dobili nov prepoceni zadetek. Imeli smo priložnosti, ampak nismo zadeli. Občutek je tak, da smo bili v drugem polčasu boljši, ampak je treba zadeti. Pri tem je bila Olimpija srečnejša. Smo pa pokazali premalo odločnosti. Za naprej mora biti to dobra izkušnja. Na koncu lahko pač le čestitam Olimpiji."