Alessandro Rosina je z enajstmetrovke žogo poslal v desni zgornji kot Samirja Handanovića, ki se je vrgel v levo stran. Foto: EPA
Matri
Matri je z diagonalnim strelom za daljšo vratnico matiral vratarja Chieva. Foto: EPA
Mario Balotelli
Mario Balotelli je že v uvodnem napadu Milana napovedal, da bo to njegov večer, saj je njegov poskus za las zletel mimo vrat. Foto: EPA

Do tega kroga zadnjeuvrščena Siena je povedla v 21. minuti, ko je Innocent Emeghara po sijajni podaji z leve strani kazenskega prostora zadel nebranjeni del Handanovićevih vrat. Že v naslednjem napadu je Antonio Cassano izenačil, a je le tri minute pozneje Alessio Sestu z roba kazenskega prostora z izjemnim lobom poskrbel za novo vodstvo domačih.

Piko na i Sienine zmage je v 55. minuti postavil Alessandro Rosina, ki je izkoristil enajstmetrovko. Hkrati je bil izključen še Cristian Chivu. Handanović tako na ponedeljkov reprezentančni zbor za prijateljsko tekmo z Bosno in Hercegovino v sredo najbrž ne bo prišel najboljše volje.

Cesarju prvi polčas, Jokiću oba
Vodilni Juventus je v opoldanskem obračunu z 2:1 zmagal pri Chievu, za katerega je Bojan Jokić odigral vso tekmo, Boštjan Cesar pa prvi polčas. Zmago sta gostom priigrala Alessandro Matri in Stephan Lichtsteiner.

Valter Birsa je ob remiju Torina s Sampdorio (0:0) igral od 85. minute. Nov poraz je doživel Palermo, za katerega je bila tokrat usodna Atalanta (1:2). Josip Iličić je igral do 78. minute, medtem ko je bil Jasmin Kurtić na klopi.

Balotelli takoj mož odločitve
Mario Balotelli je bil že na svoji prvi tekmi za Milan mož odločitve, saj je prispeval oba gola za zmago nad Udinesejem z 2:1. Balotelli je vodilni gol dosegel v 25. minuti, ko je z volejem pospravil v mrežo žogo po podaji Stephana El Shaarawyja z leve strani. Giampiero Pinzi je v 55. minuti izenačil iz protinapada.

Sporna odločitev sodnika Valerija
Odločitev o zmagovalcu je padla v 94. minuti, ko je Thomas Heurtaux izbil žogo prodirajočemu El Shaarawyju, ki je nato teatralno padel. Sodnik Valeri je bržkone neupravičeno pokazal na belo točko, Balotelli pa jo je rutinirano izkoristil. M'Baye Niang je sicer v 77. minuti stresel še prečko za Milan.