Nogometaši Barcelone so tokrat na lahek način zapravili zanesljivo vodstvo. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je zadel po sporno dosojeni enajstmetrovki. Foto: Reuters
Karim Benzema
Karim Benzema je trenutno prvi Realov napadalec. Foto: Reuters

Seveda je madridski Real to izkoristil in ima pred večnimi tekmeci po zmagi nad Getafejem (4:2) po dveh krogih že dve točki prednosti.

Kakšna rezervna klop: Puyol, Villa, Messi ...
Barca je tekmo v San Sebastianu začela z Messijem, Iniesto, kapetanom Puyolom in Villo na klopi, a navdahnjenosti kljub temu ni manjkalo. Uvodno premoč sta hitro kronala Xavi v 10. in Fabregas v 12. minuti. Prvi je zadel po izjemni akciji Fabregasa in Alexisa, nekdanji kapetan Arsenala pa je nato v mrežo pospravil še odbitek po strelu Pedra.

Barca bi bila lahko celo ob vse tri točke
V drugem polčasu pa je sledil dveminutni mrk Kataloncev, ki se jim bo v prihodnje morda maščeval. Najprej je z glavo izid znižal Imanol Agirretxe, nato pa je nenatančno povratno podajo Davida Ville izkoristil še Antoine Griezmann. Prvakom je kazalo še slabše, saj je zanesljiv gol v zadnjem trenutku preprečil Dani Alves z izbijanjem, gostiteljem pa so neupravičeno prekinili še eno nevarno akcijo zaradi nedovoljenega položaja.

Getafe se je pogumno upiral Realu
Real je proti Getafeju bolj kot z igro blestel z goli. Razigrani Karim Benzema je zabil dvojček, svoje je seveda dodal še Cristiano Ronaldo. Tokrat je zabil iz enajstih metrov po prekršku nad njim. Zadnji žebelj je zabil rezervist Gonzalo Higuain s strelom po tleh. Za goste je dvakrat zabil Miku.