Luigi Riva je večkrat obiskal tudi treninge italijanske reprezentance. Najbolj je bil navdušen po naslovu svetovnega prvaka leta 2006 v Nemčiji. Foto: AP

Za italijansko reprezentanco je med letoma 1965 in 1974 dosegel 35 golov na 42 tekmah in je še vedno najboljši strelec v zgodovini italijanske izbrane vrste. Z njo je bil leta 1968 evropski prvak, dve leti pozneje pa svetovni podprvak.

Sorodna novica Pred pol stoletja o finalistu evropskega prvenstva odločal met kovanca

Na ponovljeni finalni tekmi načel mrežo Jugoslavije
Na domačem evropskem prvenstvu leta 1968 je Italija v finalu premagala Jugoslavijo na ponovljeni tekmi v Rimu z 2:0. Prva tekma se je končala brez zmagovalca (1:1), nato pa sta Riva in Pietro Anastasi azzurrom zagotovila evropsko krono.

Po nepozabnem polfinalu SP-ja 1970 zmanjkalo energije v finalu
Na svetovnem prvenstvu leta 1970 v Mehiki je Italija v nepozabnem polfinalu premagala Zvezno republiko Nemčijo s 4:3 po podaljšku. Riva je v 104. minuti zadel za 3:2, a je nato izenačil Gerd Müller. Odločilni zadetek pred 102.444 gledalci na stadionu Azteka v Ciudádu de Méxicu je v 111. minuti dosegel Giovanni Rivera.

V finalu so Italijani izgubili proti Braziliji z 1:4. Do 65. minute je bil izid 1:1, nato pa so Gerson, Jairzinho in Carlos Alberto zagotovili naslov Brazilcem.

Cagliari upokojil njegovo številko 11
V klubski karieri je igral za Legnano, neizbrisen pečat pa je pustil pri Cagliariju. Na 315 tekmah v Serie A je dosegel 164 zadetkov in leta 1970 osvojil tudi naslov italijanskega prvaka. Klub s Sardinije je tudi upokojil njegovo številko 11.