Trener Darko Milanič je bil lahko zadovoljen s predstavo svojih varovancev. Foto: www.alesfevzer.com

Debi v vijoličastem dresu v Ljudskem vrtu je že v 11. minuti z zadetkom kronal Rok Kronaveter. V 23. minuti je bil uspešen še en novinec v mariborskem dresu Andrej Kotnik. Prevlado slovenskih prvakov je ob koncu prvega polčasa potrdil Martin Milec po dvojni podaji z Martinom Kramaričem. Na začetku drugega dela je za petouvrščeno ekipo hrvaškega prvenstva zadel Maslowski. Končni izid je v 90. minuti postavil rezervist Nino Žugelj, ki je v igro vstopil deset minut prej.

Prvič je za Maribor zaigral najdražja okrepitev vijoličastih Rudi Požeg Vancaš, ki je zamenjal Kotnika v 69. minuti.

To je bila zadnja tekma pred potjo na Islandijo, kjer se bo Maribor v sredo ob 22. uri pomeril z Valurjem iz Rejkyavika v okviru prvega predkorga za Ligo prvakov. Povratna tekma bo 17. julija v Mariboru

Maribor je proti Gorici igral v nalsednji postavi: Pirić, Milec (82./Klinar), Ivković, Peričić (82./Rajčević), Kolmanič (82./Viler), Cretu (56./Hotić), Vrhovec (82./Ogrinec), Kramarič (82./Žugelj), Kotnik (69./Požeg Vancaš), Kronaveter (82./Mulahusejnović), Tavares (69./Mešanović).

Vse pripravljalne tekme Maribora
15.6. - Mozirje 8:0 (Kotnik 2, Kronaveter, Ivković, Vrhovec, Tavares, Žugelj, Rajčević)
19.6. - Ahmat Grozny 2:3 (Tavares, Kharin - avtogol)
22.6. - Cracovia 1:2 (Kotnik)
26.6. - Dravinja 10:0 (Kramarič 3, Mulahusejnović 2, Žugelj 2, Bajde, Tavares, Mešanović)
29.6. - FC Slovačko 0:1
03.7. - HNK Gorica 4:1 (Kronaveter, Kotnik, Milec, Žugelj)