"Netopirji" so povedli v 35. minuti, ko je Goncalo Guedes s strelom z roba kazenskega prostora matiral Keylorja Navasa. 22-letni Portugalec je žogo v mrežo poslal z natančnim strelom za desno vratnico Navasa.

Argentinski branilec Ezequiel Garay (drugi z leve) je v 83. minuti povišal na 2:0. Foto: EPA

Garay zapečatil usodo Reala
Bledi Real si v nadaljevanju ni priigral večjih priložnosti za izenačenje. Nevarnejša je bila Valencia, ki je v 83. minuti z drugim golom zapečatila usodo gostov. Daniel Parejo je podal iz kota, na daljši vratnici pa je bil najvišji Ezequiel Garay, ki je žogo z glavo poslal v desni zgornji kot vrat Navasa. Že v sodnikovem podaljšku je poraz Reala ublažil Karim Benzema.

Goncalo Guedes se veseli vodilnega gola na Mestalli. Foto: EPA

Še končna statistika: posest žoge 66:34, streli 11:9 - oboje za Real, medtem ko streli v okvir vrat 4:4. Valencia se je z zmago približala četrtemu mestu, ki vodi v Ligo prvakov, medtem ko tretje mesto Reala kljub porazu ni ogroženo.

Barcelona z goloma v 91. in 93. minuti izvlekla remi pri Villarrealu
Vodilna Barcelona je v torek remizirala pri Villarrealu (4:4). Kazalo je na lahko zmago Kataloncev, ki so vodili z 2:0, a je Villarreal nato zadel štirikrat. Še v 90. minuti je rumena podmornica vodila s 4:2, nato pa sta Lionel Messi (91.) in Luis Suarez (93.) izvlekla remi (4:4). Barcelona se je v 30. krogu La lige proti ekipi, ki se bojuje za obstanek v prvoligaški druščini, zelo namučila, da je osvojila točko. Barcelona ima osem točk prednosti pred zasledovalcem Atleticom iz Madrida, ki je z 2:0 premagal Girono.

Lionel Messi je svojo ekipo vrnil v igro. Foto: Reuters

Že sam začetek je napovedal pravo nogometno poslastico, v uvodnih minutah so bili gostitelji dvakrat blizu zadetka, a obakrat je slavje domačih navijačev preprečil ter Stegen. Najprej se je izkazal pri strelu Iborre z glavo, žoga je šla tik pod prečko, ter Stegen je izjemno branil. Hitro zatem je do strela prišel Samuel Chukwueze, ki je preigral obrambo Barcelone, streljal je v desni spodnji kot, odlično je posredoval Marc-Andre ter Stegen.

Rumena podmornica se ni potopila proti katalonskemu velikanu, nasmihala se ji je tudi zmaga. Foto: Reuters

Po dveh zapravljenih priložnostih je Barcelona prva prišla do zadetka, in to že v 12. minuti. Malcom je z leve strani žogo nesebično podal Philippu Coutinhu, ki je bil sam v sredini, žogo je zlahka spravil v prazno mrežo. Sodnik je po pregledu potrdil gol, saj ni bilo prepovedanega položaja.

Malcom se je štiri minute pozneje vpisal še med strelce. Predložek v sredino je poslal Arturo Vidal, tam je akcijo dobro spremljal Malcom, ki je zabil z glavo (0:2). To je prvi gol Malcoma v španskem državnem prvenstvu v dresu Barcelone. Barcelona je bila blizu povišanja v 20. minuti, ko sta v akcijo proti štirim nogometašem Villarreala krenila Luis Suarez in Coutinho, ta je prišel do zaključnega strela, a je zatresel vratnico.

To je v 23. minuti zadel tudi Chukwueze, žoga se je odbila nazaj do njega, v drugem poskusu pa mu je uspelo matirati ter Stegna za zmanjšanje zaostanka (1:2).

Ter Stegen je še drugič na tekmi moral po žogo v svojo mrežo v 50. minuti – protinapad je začel Chukwueze, podal je Karlu Toku Ekambiju, ki je iz težkega položaja z desne strani streljal v levi spodnji kot, ter Stegen je storil napako, saj je bil iz vrat.

V 62. minuti je Villarreal prišel do popolnega preobrata – Vicente Iborra je po podaji Manuela Morlanesa streljal z levico z leve strani v desni spodnji kot. In tu ni bilo konca višanja vodstva, v 80. minuti se je med strelce vpisal še Carlos Bacca.

Drugi junak Barcelone - Luis Suarez. Foto: Reuters

Villarreal je v 86. minuti ostal brez Alvara, ki je prejel drugi rumeni karton, kar je olajšalo delo Barceloni. V 91. minuti je Barceloni upanje povrnil Lionel Messi (v igro je vstopil v 61. minuti), ko je v svojem slogu izvedel prosti strel z vrha kazenskega prostora, žoga se je od vratnice odbila v mrežo. Barca je napadala, in to se ji je obrestovalo, saj je v zadnjem napadu na tekmi v polno zadel še Luis Suarez – streljal je iz prve, žoga je šla med nogami nogometaša Villarreala v desni spodnji kot.