Veselje nogometašev dortmundske Borussie po velikem preobratu. Foto: Reuters

Borussia Dortmund je po prvem polčasu zaostajala z 0:2, v drugem polčasu pa je zadela trikrat za veliki preobrat 3:2. Z zmago so se Nemci vodilni Barceloni približali na točko zaostanka.

Samir Handanović je moral v drugem polčasu dvakrat po žogo v svojo mrežo. Foto: Reuters

Prvi polčas pripadel Interju
Milančani so zgodaj povedli v Dortmundu. Odlične predstave je nadaljeval Lautaro Martinez, ki je na štirih tekmah Lige prvakov dosegel tretji gol. Po dolgi podaji se je izboril za žogo, bil hitrejši od obrambe Borussie, prišel v kazenski prostor in z levico močno streljal. Vratar Borussie je bil nemočen.

V podobni situaciji kot Martinez je bil v 18. minuti Mario Götze, prejel je podajo v kazenskem prostoru, močno streljal po sredini, z obrambo pa se je izkazal Samir Handanović.

Lautaro Martinez je povedel Inter v vodstvo v 5. minuti. Foto: Reuters

Martinez je začel tudi akcijo v 40. minuti, poslal je dolgo podajo Antoniu Candrevi na drugo stran, ta je podal v kazenski prostor, kjer je pritekel Matias Vecino – streljal je v spodnji levi kot (0:2).

V zadnjih sekundah 1. polčasa se je z izjemno obrambo znova izkazal Handanović, ki ga je s strelom poskusil presenetiti Jadon Sancho.

Borussia je imela več žogo v svoji posesti (59:41), a Inter je bil nevarnejši in učinkovitejši.

Borussia do preobrata
Borussia je hitro znižala zaostanek, v 51. minuti je sledila skupinska akcija domačih nogometašev – po nizu podaj je Götze poslal žogo v sredino kazenskega prostora, tam je bil Achraf Hakimi, ki je streljal v spodnji levi kot (1:2). Nemci so stopnjevali napade, v 64. minuti pa jim je uspelo izenačiti. Junak drugega gola je bil Paco Alcacer, ki se je le nekaj sekund po vstopu v igro znašel v vlogi podajalca – prestregel je žogo, do te je prišel Julian Brandt, ki je streljal v spodnji desni kot (2:2).

Borussia je preobrat zrežirala v 77. minuti, med strelce pa se je znova vpisal Hakimi.

Lionel Messi je razočaral z Barcelono na Camp Nouu. Foto: Reuters

Barcelona izžvižgana na Camp Nouu
V skupini F tako kljub remiju proti praški Slavii (0:0) še naprej vodi Barcelona. Ta bi si z zmago tako rekoč že zagotovila napredovanje.

Tako Barcelona kot Slavia sta po enkrat zatresli nasprotno mrežo, a je sodnik obakrat gola razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Barcelona, ki je igrala brez Luisa Suareza, si je prislužila tudi žvižge navijačev.

V Londonu osem golov
Zanimiv je bil tudi obračun v skupini H, kjer sta se pomerila Ajax in Chelsea.

Nesrečni gol vratarja Chelseaja Kepe Arrizabalage. Foto: Reuters

Prvi polčas so gostje dobili z 1:3. Prvi gol so proslavili že v 2. minuti, ko je po izvedenem prostem strelu lastnega vratarja premagal Tammy Abraham. Le tri minute pozneje pa je Chelsea izenačil (1:1). Po prekršku Joela Veltmana v kazenskem prostoru je sodnik dosodil 11-metrovko, to je suvereno izvedel Jorginho.

V 20. minuti je Quincy Promes spet povedel Ajax v vodstvo – Hakim Ziyech je poslal predložek pred vrata, tam je glavo nastavil Promes (1:2). V 35. minuti pa je sledil nov avtogol, tokrat vratarja Chelseaja Kepe Arrizabalage – po izvedenem prostem strelu je žogo z glavo nesrečno preusmeril v lastno mrežo.

Že v 55. minuti pa je Ajax znova zadel. Ziyech se je spet izkazal s podajo, v kazenskem prostoru je lepo zaposlil Donnyja van de Beeka, ta je z diagonalnim strelom poskrbel za 1:4.

Nogometaši Chelseaja in Ajaxa so uprizorili pravo nogometno poslastico. Foto: Reuters

Sledil pa je preobrat. Londončanom je v 11 minutah uspelo trikrat zadeti in izenačiti, k temu je pripomoglo tudi to, da je Ajax ostal brez dveh igralcev (Daley Blind in Joel Veltman sta še drugič na tekmi porumenela). V 63. minuti je Cesar Azpilicueta po podaji Abrahama nastavil nogo za 2:4. V 71. minuti je Jorginho spet dobro izvedel 11-metrovko za 3:4. Za izenačenje pa je v 74. minuti poskrbel Reece James – po izvedenem kotu in zadeti prečki je prišel do odbite žoge in proslavil svoj prvenec.

Za Chelsea je zadel tudi 19-letni Reece James. Foto: Reuters

Chelsea je v 78. minuti proslavljal peti gol, a je sodnik s pomočjo VAR-a tega razveljavil, saj je eden izmed igralcev igral z roko. Na Stamford Bridgeu sta si ekipi tako razdelili točki. Zdaj imajo v tej skupini tri ekipe po sedem točk – poleg Ajaxa in Chelseaja še Valencia.