Marco Reus, Pierre Emerick Aubameyang in Henrik Mhitarjan so zrežirali gladko zmago dortmundske Borussie. Foto: EPA
Mijo Caktaš
Mijo Caktaš je dosegel vodilni zadetek za Hajduk na Norveškem. Foto: EPA
Radovan Pankov in Eder
Eder je poskrbel za vodstvo Sampdorie v Novem Sadu, a zmaga z 2:0 ni bila dovolj po polomu prejšnji teden v Torinu (0:4). Foto: EPA

Prvo tekmo je prejšnji teden odločil prav nekdanji nogometaš Celja s pravim evrogolom (0:1).
Na povratni tekmi so Čehi povedli že z 0:2, zadela sta Tomaš Wagner v 14. minuti in Jan Greguš v 53. minuti z izjemnim prostim strelom. Gostitelji so bili zelo nervozni, Verbič je ugovarjal ciprskemu sodniku Leontiosu Trattouju, ki ga je na presenečenje vseh na stadionu Parken izključil, čeprav predtem ni prejel rumenega kartona! V prodoru je malce teatralno padel okoli 18 metrov od vrat.

Gostitelji so znižali v 71. minuti prek Nicolaija Jörgensena. Odločilni zadetek za napredovanje Čehov je dosegel Martin Pospíšil sedem minut pred koncem. Paragvajski napadalec Federico Santander je poskrbel za napeto končnico, a izenačenja ni bilo.
WAC brez možnosti na vročem Westfalnu
V Dortmundu je Borussia v drugem polčasu do vrha napolnila mrežo WAC-a (5:0). Avstrijci so s skrajnimi močmi zdržali do polčasa, blestel je vratar Alexander Kofler.
Črno-rumeni, ki so prejšnji teden v Celovcu zmagali z 1:0, so povedli v 48. minuti, ko je Henrik Mhitarjan lepo zaposlil Marca Reusa. Nemški reprezentant je stekel v kazenski prostor in z diagonalnim strelom z desnico zatresel mrežo. V 64. minuti je Ilkay Gündogan sijajno podal v prazen prostor, vtekel je hitri Pierre Emerick Aubameyang in z lobom povišal na 2:0.
Hat-trick Mhitarjana v 13 minutah
Tadej Trdina,
ki je imel veliko priložnost na prvi tekmi prejšnji četrtek, je vstopil v 67. minuti namesto Rolanda Putscheja. V 73. minuti je razigrani Mhitarjan z 22 metrov z levico začel svoj šov. Armenec je v 82. minuti zadel še z desno nogo po prodoru z leve strani, končni izid pa je postavil štiri minute pred koncem s strelom z 20 metrov. Kevin Kampl je vso tekmo sedel na klopi.