Da bi le Valter Birsa še dolgo zadržal strelsko formo. Foto: EPA
Yoan Gourcuff, Bordeaux
Yoan Gourcuff je dirigentsko palico žirondincev prevzel od upokojenega Johana Micouda. Foto: EPA

Gostitelji so povedli prek Alassana tik pred odmorom, slovenski napadalec pa je po vstopu v igro v 47. minuti zadel 25 minut pozneje. Šempetrčan je izkoristil podajo kapetana Stephana Dalmata v kazenski prostor, ob sprejemu žoge sicer izgubil ravnotežje, a kljub temu z levico atraktivno zadel po sredini.

To je bil njegov drugi zaporedni zadetek v francoskem prvenstvu; v prejšnjem krogu je poskrbel za točko proti Nici, kar je bil njegov prvi zadetek po več kot dobrem letu dni. Sochaux, pri katerem je Bojan Jokič odigral vseh 90 minut, še naprej ostaja brez zmage in s petimi točkami skupaj z Le Havrom na zadnjem mestu lestvice.

Poteza večera pripadla Gourcuffu
Bordeaux je z 2:1 premagal Toulouse. Za slavje sta zadela Yoan Gourcuff in David Bellion. Zvezda derbija je bil 22-letni napadalni vezist, ki za Bordeaux igra kot posojeni igralec Milana. Gourcuff je v 29. minuti na robu kazenskega prostora s peto preigral dva branilca in nato zabil za 1:0. Bordeaux je zdaj drugi, presenečenje prvenstva Toulouse pa tretji.

Veliko akcije je bilo tudi na Parku princev, kjer je PSG dvakrat zaostajal, na koncu pa je rezervist Loris Arnaud v 87. minuti zadel za končnih 3:2.