Interblock se tudi v drugi evropski sezoni ni proslavil z igro in izidom. Foto: MMC RTV SLO
Ermin Rakovič
Kapetan in najboljši igralec Ljubljančanov se že nekaj časa ubada z manjšimi zdravstvenimi težavami. Foto: MMC RTV SLO
Milenko Ačimovič
Milenko Ačimovič se je z dunajsko Austrio prebil prek srbske Vojvodine, ki je v gosteh klonila s 4:2. 32-letni Slovenec je iz kota podal za odločilni tretji gol Avstrijcev. Foto: Reuters
Francesco Totti
Francesco Totti je s tremi goli utišal navijače v Gentu, katerega razpad sistema se je začel po izključitvi Marka Šulerja. Foto: EPA
Interblock spet nemočen

Slovenski pokalni prvaki so bolje odigrali prvi polčas, a razen poskusov Josip Iličiča so bili premalo konkretni. V drugem polčasu je Metalurg v obdobju 18 minut trikrat zadel in potrdil napredovanje v 4. predkrog Evropske lige, kjer bo od slovenskih klubov le še Maribor.

Armenec Mkhiterjan je načel Rozmana v 67. minuti, nato je bil prehiter Mguni. Piko na i je iz najstrožje kazni postavil Dimitrov.

Izenačena brez izrazitih priložnosti
Prvih četrt ure igre je zaznamovala enakovredna igra, edini pravi strel pa je za Interblock v 10. minuti sprožil Josip Iličič, ki je poskušal z roba kazenskega prostora. V 24. minuti je Iličič sprožil močan udarec s prostega strela, a je bil srbski vratar Vladimir Dišljenković znova na mestu.

Nato je dva premalo natančna strela sprožil Oleksij Godin, najlepšo priložnost za goste pa je zapravil Musawengosi Mguni, ki je v 37. minuti s sedmih metrov žogo poslal pod oblake.

Armenec postavil piko na i
Drugi polčas se je začel s priložnostjo Tomislava Mišure, ki je streljal previsoko. Po nerazburljivi igri na obeh straneh so gostje v 67. minuti po desni strani zrežirali akcijo za 1:0. Napredovanje v 4. predkrog je potrdil Armenec Henrik Mkhiterjan, ki je z osmih metrov matiral Matjaža Rozmana. Šest minut pozneje je sledil hitri protinapad, ki ga je brezhibno končal Mguni, napadalec iz Zimbabveja.

Danijel Brezič je na koncu tekme tako kot v Ukrajini storil prekršek za najstrožjo kazen, ki jo je realiziral Bolgar Velizar Dimitrov. Zadnja priložnost za častni zadetek se je v sodnikovem dodatku ponudila Milenkoviću, a je "železarski" vratar ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

Kapetan stisnil zobe, a brez učinka
Domači strateg Igor Benedejčič ni mogel računati na poškodovane Lucasa Horvata, Suvada Grabusa in Amerja Jukana, s poškodbo pa se je ubadal tudi kapetan Ermin Rakovič. Po poškodbi se je vrnil Luka Majcen, v kadru je bil tudi Vladimir Milenković.

Interblock je evropsko tekmo gostil v domžalskem Športnem parku zaradi neustreznosti stadiona ŽAK-a v Spodnji Šiški.

3. PREDKROG EVOPSKE LIGE, povratne tekme:

Interblock - METALURG DONECK 0:3 (0:0) 0:2
Domžale: 500; Mkhiterjan 67., Mguni 73., Dimitrov 85/11-m

Interblock: Rozman, Jelečevič, Ntame, Gill, Kokot, Brezič, Tabot, Fink (46./Milenković), Iličič, Rakovič (70./Majcen), Mišura (55./Zadnikar)

Metalurg: Dišljenković, Korotecki (77./Bilozor), Čečer, Volovik, Sergio, Makrides, Lazić, Mkhiterjan, Godin (62./Perreira), Mguni, Ekeh (46./Dimitrov)

Nekateri zanimivejši pari:
Hajduk Split - ŽILINA 0:1 (0:0) 1:1
Lietava 76.

SARAJEVO - Helsingborgs * 5:4 (2:1) 1:2 - po enajstmetrovkah
Hadžić 38., Avdić 78.; Jonsson 2.

CRVENA ZVEZDA - Dinamo Tbilisi 5:2 (3:2) 0:2
Perović 18., Lekić 26., 45., 88., Mendes 76./11-m; Lekić 3./ag, Vatsadze 24.
RK: Djordjević 70.; Owondo 83.

Gent - ROMA 1:7 (0:1) 1:3
Smolders 78.; Totti 35., 56. 64./11-m, De Rossi 58., 74., Obaka Chuka 86.
Šuler je bil izključen v 45. minuti, Ljubijankič (oba Gent) pa je igral do 46. minute.

Young Boys - ATHLETIC BILBAO 1:2 (0:1) 1:0