Vrhovec popeljal Maribor v vodstvo

Mariborčani že 12 tekem zapored ne poznajo poraza, Krčani pa so na drugi strani še osmič v seriji ostali brez zmage. Vodilna ekipa Prve lige, ki jo je s klopi zaradi kazni glavnega trenerja Darka Milaniča vodil njegov pomočnik Saša Gajser, je imela pred tekmo kar 40 točk več od zadnjeuvrščenega Krškega.

Maribor trepetal za zmago v Krškem

Edini zadetek je padel v 16. minuti, ko je Amir Dervišević iz avta vrgel dolgo žogo v kazenski prostor. Mario Cetina in Milan Ilić sta visoko skočila, a žogo le nespretno podaljšala do osamljenega Luke Zahovića na desni strani. Mariborski napadalec je streljal s prve, toda Žiga Frelih je odlično posredoval. Žoga se je odbila do Vrhovca, ki jo je z 12 metrov poslal v mrežo.

Gostje so imeli pobudo, priigrali pa so si še dve lepi priložnosti, ki pa sta ju Aleksandar Rajčević in Zahović zapravila. Na drugi strani sta se lepi priložnosti ponudili tudi Daliborju Volašu in predvsem Anteju Vukušiću, ki je po izvrstnem prodoru za las zgrešil cilj. Vukušić je na začetku drugega dela sprožil z roba kazenskega prostora. Kenanu Piriću je žoga spolzela iz rok, a je zletela prek prečke. Vratar Maribora se je izkazal v 61. minuti, ko je zaustavil strel Ivice Batarela.

Vukušić zapravil tri velike priložnosti, Vrhovec odločil v Krškem

Deset minut pozneje je bil na drugi strani zanesljiv Frelih, ko je bil dobro postavljen po poskusu Jana Mlakarja v protinapadu. Vukušić je v 82. minuti še enkrat ogrozil mariborska vrata, tokrat pa je Pirić z imenitno parado žogo odbil. Zadnjo večjo priložnost na tekmi je zapravil Marcos Tavares, ki je z roba kazenskega prostora meril mimo vrat.

Hat trick Ibričića v Domžalah

V Domžalah je kar pol ducata žog končalo v mreži Triglava (6:1), ki je po odličnem začetku pomladi zdaj drugič zapored klonil, gostitelji pa so drugič zapored slavili. Domžalčani so povedli v 12. minuti, ko je po podaji Tončija Mujana z leve strani žogo v lastno mrežo nespretno preusmeril Drilon Kryeziu. Prednost so varovanci Simona Rožmana podvojili v 26. minuti, ko je Senijad Ibričić z desne strani po lepem preigravanju podal na drugo vratnico, v gneči pred vrati se nihče ni dotaknil žoge, Jalen Arko jo je le preusmeril v vratnico, od koder se je odbila za njegov hrbet.

Hat-trick Ibričića za visoko zmago Domžal

Ibričić se je znova med strelce vpisal že v četrti minuti drugega polčasa. Z leve strani je izvedel prosti strel in žogo spravil ob oddaljeni vratnici v mrežo. Vnovič se je kranjska mreža zatresla v 76. minuti, ko je po levi strani pobegnil Shamar Nicholson, ki je rutinirano premagal še Arka. Petarda je v mreži odjeknila v 80. minuti, ko je bil po podaji Matije Roma z glavo natančen Adam Gnezda Čerin. Hat trick je Ibričić zabil z bele točke, potem ko je ob Gašperju Udoviču v kazenskem prostoru padel Čerin. Triglavu je ob koncu častni zadetek najprej preprečila prečka, ki jo je s 25 metrov stresel Tilen Pečnik, na koncu pa je po prostem strelu Muamerja Svrake žogo za hrbet Krševana Santinija preusmeril Gaber Dobrovoljc.

Požeg Vancaš letos dosegel že 14. golov

Gladka zmaga Celja v Velenju

Celjani so v Velenju osvojili tri točke (0:3). Gostitelji so že v 33. minuti ostali z igralcem manj na zelenici, saj si je Damjan Trifković po prekršku nad Žanom Benedičičem prislužil drugi rumeni karton. V prvem polčasu sicer ni bilo veliko priložnosti, so pa Celjani kmalu po začetku drugega dela zapretili, ko je iz bližine z glavo zgrešil Dario Vizinger.

V 68. minuti so gostje unovčili premoč, ko so lepo izigrali velenjsko obrambo, za hrbet kateri sta prišla Luka Kerin in Rudi Požeg Vancaš, ki je po nesebični podaji soigralca pospravil žogo v mrežo. Šest minut pred koncem rednega dela so Velenjčani slabo izbili žogo. Lovro Cvek je sprožil z razdalje, a je domača obramba njegov poskus blokirala, odbito žogo pa je z diagonalnim strelom z desne poslal v malo mrežico. Piko na i zmagi je postavil Požeg Vancaš, ki je v 90. minuti z dobrih 20 metrov že 14. v sezoni zatresel mrežo.

Krog se bo končal z derbijem v Murski Soboti, kamor prihaja Olimpija. V četrtek bo predtem Aluminij gostil Gorico.