Trenutek, ki je odločil veliki derbi tretjega kroga španskega prvenstva. Foto: Reuters
Leo Messi
Leo Messi je takole posvetil zadetek svojemu drugorojencu. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je dosegel nov imeniten dosežek v svoji uspešni karieri. Portugalec je sicer nazadnje pet zadetkov na eni tekmi v španskem prvenstvu dosegel aprila ob zmagi z 9:1 proti Granadi. Foto: Reuters

Nogometaši madridskega Reala so v 3. krogu La Lige v gosteh odpihnili Espanyol s 6:0, potem ko je Ronaldo kratko strelsko sušo prekinil s kar petimi zadetki. Portugalski zvezdnik se je tako z 230 ligaškimi zadetki prebil na prvo mesto v klubski zgodovini ter prehitel do danes vodilnega Raula, ki se je ustavil pri 228. Prav tako se je na večni lestvici najboljših strelcev v španskem nogometu prebil na četrto mesto pred Raula in Alfreda di Stefana, na vrhu je seveda Leo Messi z 286 goli.

Ronaldov izjemen prvi polčas: trije goli in podaja
Portugalski superzvezdnik, ki se v prvih dveh krogih prvenstva ni vpisal med strelce, tokrat ni dolgo potreboval za prvi zadetek, saj je v sedmi minuti sprejel lepo podajo Luke Modrića in z leve strani z diagonalnim strelom zadel za zgodnje vodstvo gostov. Ronaldo je delo nadaljeval devet minut pozneje, ko je izkoristil 11-metrovko po prekršku nad Garethom Balom, nato pa izjemen prvi polčas s tretjim zadetkom kronal v 20. minuti po podaji Bala pred gol. V 29. minuti je s podajo z leve strani lepo zaposlil še Karima Benzemaja za 0:4, v drugem polčasu pa dokončal delo še z dvema goloma iz bližine. Ni kaj, izjemen dan!

Messi začel na klopi, a gol za proslavljanje vseeno dosegel
Barcelonin trener Luis Enrique se je Atletica lotil z Messijem na klopi, potem ko je argentinski velemojster zaradi prihoda drugega sina na svet ta teden manjkal na treningih. Vendar je Barcina desetka svojo priložnost, da posveti zadetek pred kratkim rojenemu sinu, dobila po uri igre in jo v 77. minuti tudi izkoristila.

Oblak je ponovno dokazal svoje mojstrstvo
Atletico je na robu svojega kazenskega prostora izgubil žogo, Luis Suarez pa jo je lepo prepustil Messiju, ki je z natančnim strelom ukanil tudi danes razpoloženega slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka. Ta je sicer odlično posredoval še vsaj ob strelu Ivana Rakitića v 15. minuti ter Suareza z bližine v 79. minuti.

Neymar z briljantnim strelom odgovoril Torresu
Atletico je povedel v 51. minuti, potem ko je po sijajni akciji Antoina Griezmanna in Tiaga podajo slednjega v prazen prostor izkoristil Fernando Torres. To je bil sploh prvi strel gostiteljev v okvir Barceloninih vrat! Goste je proti zasluženi zmagi usmeril Neymar z briljantnim prostim strelom v 55. minuti, ko je bil Oblak brez moči. Barca je v 25. minuti po akciji iz kota in podaji Rafinhe z glavo prek Suareza stresla tudi prečko domačih vrat.

Kar nekaj spornih trenutkov, sodniška piščalka ostala nema
Na tekmi ni bilo malo spornih trenutkov, med drugim so domači igralci v kazenskem prostoru kar dvakrat igrali z roko po drsečih štartih po strelih Rakitića in Neymarja v 6. oz. v 36. minuti. V 48. minuti se je žoge z roko dotaknil tudi Barcelonin Javier Mascherano po podaji Torresa, pika na i pa je bila poteza domačega branilca Diega Godina v 67. minuti, ko je delno z roko na golovi črti ubranil strel Neymarja. A sodniška piščalka sodnika Mateuja Lahoza je vselej ostala nema ...