Dare Vršič je v 7. minuti tekme v Stožicah sijajno zadel s prostega strela. Foto: Andrej Cundrič
Mura
Mura je osvojila nove pomembne tri točke v boju za drugo mesto. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Nafta
Nafto zelo pomembna tekma čaka v torek, ko bo doma gostila Triglav. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Delitev točk v Lendavi
Vršičev evrogol za mirno tekmo
Goričani le remizirali s Kranjčani
Sporna zmaga Mure v Celju

Domžale je danes zadnjič vodil Darko Birjukov, saj bo jutri zapustil klop. Klub in trener sta se že pred dnevi sporazumno odločila o prekinitvi pogodbe. Novi trener bo 46-letni Srb Stevan Mojsilović, ki je nazadnje - do lanskega aprila - vodil aktualnega črnogorskega prvaka Mogren. Birjukov ostaja v Domžalah, deloval bo v sklopu Mladinskega nogometnega centra.
Ljubljančani so bili po dveh porazih še tretjič v tej sezoni boljši od Domžal. V 7. minuti je Dare Vršič mojstrsko zadel s prostega strela z desne strani. Z dobrih 20 metrov je meril zelo natančno, žoga se je za črto odbila od prečke. V 30. minuti je bilo že 2:0. Luka Elsner je žogo slabo podal nazaj proti vratarju Nejcu Vidmarju, tako da jo je prestregel Davor Škerjanc in jo poslal v prazno mrežo.

V drugem polčasu je šele v 61. minuti za prvo resnejšo nevarnost poskrbel Đorđe Ivelja, ki je z 20 metrov meril le malce mimo leve vratnice. Do konca tekme sta imela priložnosti še Anej Lovrečič (v 40. minuti je zamenjal poškodovanega Škerjanca) in Dejan Djermanović. Na drugi strani je z dobrih 25 metrov močno sprožil Dalibor Teinović, a stresel samo prečko.

Triglav drugič letos do točke v Novi Gorici
Novogoričanom, čeprav so imeli več kot 40 minut igralca več na igrišču (zaradi prekrška nad Sandijem Arčonom je bil po drugem rumenem kartonu izključen Bernard Stjepanović), ni uspelo premagati borbenih Kranjčanov. Ti so tako še drugič v sezoni Športni park zapustili s točko (jeseni je bilo 0:0). Že v 3. minuti je za goste zadel Dejan Burgar, ki je prestregel žogo, potem ko jo je domači vratar Darko Brljak slabo izbil.

V 20. minuti je Alen Krcić v kazenskem prostoru podrl Vita Pluta, zanesljiv izvajalec najstrožje kazni pa je bil Goran Galešić. Toda Triglav je v nadaljevanju znova zapretil, v 35. in 37. minuti sta okvir vrat zatresla Stjepanović in Burgar. V drugem polčasu so belo-modri imeli pobudo, a ob dobro postavljeni obrambi Triglava pravih priložnosti ni bilo veliko. Andrej Komac je ob koncu tekme dobro meril s prostega strela, a je Žan Pelko dobro posredoval.

Sporen zadetek Mure za 1:2
V Celju je Mura premoč v uvodnih minutah kronala v 14. minuti, ko je Tadej Vidmajer v kazenskem prostoru naredil prekršek nad Draganom Jelićem, 11-metrovko pa je uspešno izvedel Leon Horvat. V 26. minuti je izenačil Roman Bezjak po prodoru Maria Moćića. Muraši so znova povedli v 72. minuti, a na precej sporen način. Bezjak je bil v napadu, ko je ob Ninu Kouterju padel in obležal na tleh, vendar so gostje hitro krenili v protinapad. Po podaji Nusmirja Fajića je zadel Jelić. V 94. minuti je zmago gostov potrdil Fajić, ki se je med strelce vpisal že na sedmi tekmi zapored.
Bizjak rešil točko
Nafta je bila vsega dve minuti in nekaj dodatka oddaljena od šeste zmage v sezoni, ki bi jo precej bolj približala osmouvrščenemu Celju. Toda Jaka Bizjak ji je to preprečil, potem ko je v izdihljajih obračuna v Lendavi iz gneče s 14 metrov izenačil na 1:1.
Prvo priložnost za gostitelje je imel v 20. minuti Dejan Sreš, po prostem strelu je žoga za las zgrešila cilj. Pet minut pozneje se je po novem prostem strelu Sreša in odbiti žogi najbolje znašel Patrik Raduha in iz bližine zadel za 1:0. V drugem polčasu se je trikrat izkazal domači vratar Darko Prša (obramba tekme mu je uspela v 69. minuti po silovitem poskusu Denisa Klinarja), v 67. minuti pa tudi njegov kolega v nasprotnih vratih Boban Savić. Ob tem je bilo na obeh straneh še nekaj priložnosti.

Nedeljski derbi med Luko Koprom in Mariborom si boste lahko ogledali na TV Slovenija 2 in MMC-ju.

27. krog:
HIT GORICA - TRIGLAV 1:1 (1:1)
300; Galešić 20./11-m; Burgar 3.
RK: Stjepanović 50./Triglav
Hit Gorica: Brljak, Komac, Zarifović, Kovačević, Galešić, Buzeti, Plut ( 90./K. Jogan), Arčon ( 64./Vicente), Ndiaye ( 80./Žigon), A. Jogan, Gregorič .
Triglav: Pelko, Zolić, Pokorn, Stjepanović , Ovčina, Burgar ( 86./Šujica), Krcić, Dolžan , Diallo , Jelar ( 79./Đurić), Jožef ( 67./Stanarević).
Sodnik: Mitja Žganec (Ljubljana)

CELJE - MURA 05 1:3 (1:1)
750; Bezjak 26.; Horvat 14./11-m, Jelić 72., Fajić 94.
RK: Cipot 90./Mura 05
Celje: Mujčinović, Krajcer , Krljanović, Bezjak, Verbič, Gobec, Centrih, Močić ( 62./Gaber), Vidmajer ( 78./T. Kotnik), Žurej, Medved.
Mura 05: Draković, Cipot , Rep ( 87./Kous), Bohar ( 64./Lotrič), Horvat ( 54./Kouter), Travner , Fajić , Janža , Jelić, Dodlek , Maruško .
Sodnik: Slavko Vinčić (Maribor)

OLIMPIJA - DOMŽALE 2:0 (2:0)
700; Vršič 7., Škerjanc 30.
Olimpija: Džafić, Jović, Salkić, Škerjanc ( 40./Lovrečič), Djermanović ( 87./Bešić), Anđelković ( 46./Kašnik), Božič, Ivelja, Vršič, Radujko, Sretenović.
Domžale: Vidmar, Topić ( 46./Ihbeisheh), Teinović, Brezovački, Pekič ( 46./Radovanović), Balokog , Zatkovič, Drevenšek ( 75./Osmanaj), Skubic, Gerić, Elsner.
Sodnik: Davor Drečnik (Hrastnik)

NAFTA - RUDAR 1:1 (1:0)
700; Raduha 25.; Bizjak 88.
Nafta: Prša, Atanasov, Jerebic, Zelko ( 75./Kajtazi), Sreš, Tomažič Šeruga ( 86./Dolinar), Da Silva ( 90./Osaj), Korošec , Levačič , Pavel, Raduha.
Rudar: Savić , Novaković, Rošer, Trifković , Črnčič ( 82./Purišić), Berko ( 46./Bizjak), Žinko , Tolimir ( 69./Podlogar), Klinar, Dedić, Stojnić.

Sodnik: Boris Tošeski (Medvode)

Nedelja ob 17.00:
LUKA KOPER - MARIBOR (prenos TVS 2/MMC)

MARIBOR 26 19 4 3 59:28 61 OLIMPIJA 27 13 7 7 45:30 46 MURA 05 27 13 5 9 37:35 44 HIT GORICA 27 12 7 8 41:29 43 LUKA KOPER 26 10 7 9 35:29 37 RUDAR 27 9 8 10 42:38 35 DOMŽALE 27 9 5 13 32:43 32 CELJE 27 8 7 12 35:41 31 NAFTA 27 5 9 13 29:46 24 TRIGLAV 27 4 5 18 11:47 17