Petar Stojanović v boju s Samuelom Adegbenrojem. Foto: EPA

V Pireju sta se merila Olympiacos in Krasnodar, Grki so slavili visoko s 4:0.

Na Maksimiru je Dinamo oba zadetka dosegel že v uvodne pol ure. V 8. minuti je z 11-metrovke zadel Bruno Petković, potem ko je bil prekršek storjen ravno nad njim. Končni izid je v 28. minuti postavil nekdanji nogometaš Celja Mislav Oršić. Po dolgi podaji vratarja Dominika Livakovića in skoku Petkovića je žoga prišla do Oršića, ta pa jo je z leve strani poslal v mrežo med nogama gostujočega čuvaja mreže.

Bruno Petković je Dinamo popeljal v vodstvo v 8. minuti z 11-metrovke. Foto: EPA

V 34. minuti je Nikola Moro s 14 metrov zadel prečko, pet minut pozneje pa je italijanski sodnik Daniele Orsato napravil napako, ko ni pokazal na belo točko po igranju z roko enega izmed branilcev Rosenborga v kazenskem prostoru.

Norveški prvaki, ki so v prejšnjem krogu z dvema zmagama s 3:1 izločili Maribor, so bili v prvem polčasu nevarni le iz prekinitev.

V drugem polčasu so gostje zaigrali napadalneje in v 57. minuti stresli okvir domačih vrat. Prečka se je tri minute pozneje tresla tudi na drugi strani, ko bi avtogol kmalu dosegel Marius Lundemo. V 72. minuti je imel izjemno priložnost za 3:0 še Arijan Ademi, a je s petih metrov streljal mimo vrat.

Preostale tri tekme so bile odigrane v torek.