Lionel Messi je bil znova udeležen pri obeh golih Barcelone. Foto: Reuters

Po torkovem šoku v Ligi prvakov je Barca, ki je že pred dvema krogoma ubranila naslov državnega prvaka, gostila največje presenečenje te sezone, Getafe, ki se bojuje za premierni nastop v najmočnejšem klubskem tekmovanju. Nekateri katalonski nogometaši so bili vidno nemotivirani, a so vseeno osvojili tri točke. Povedli so v 39. minuti, ko je Lionel Messi podal s prostega strela. Poskus z glavo Gerarda Piqueja je David Soria ustavil, a je odbito žogo v mrežo pospravil Arturo Vidal.

Najprej se je sicer zatresla domača mreža, toda zadetek Jorgeja Moline je bil v 27. minuti zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Dve minuti pred koncem je Jasperja Cilessena, ki je verjetno odigral zadnjo domačo tekmo za Barco, saj je pred selitvijo k Benfici, rešil okvir vrat, ki ga je z glavo zadel Molina. Minuto pozneje pa se je znova zatresla mreža Getafeja. Messi je prodiral med tremi nasprotnimi nogometaši. Žoga je prišla do Sergia Roberta, ki jo je v kazenskem prostoru vrnil Messiju, ta je streljal, a je žogo zadel tudi Djene Dakonam in jo nesrečno spravil v lastno mrežo.

Pablo Sarabia je Sevilli priboril pomembno točko. Foto: EPA

Valencia je s 3:1 na Mestalli odpravila Alaves in tako ujela Getafe pri 58 točkah. Netopirji imajo boljši medsebojni izid v tej sezoni, tako da so v boljšem položaju v boju za Ligo prvakov. V zadnjem krogu bodo gostovali v Valladolidu, Getafe pa se bo doma pomeril z Villarrealom. Valencio zatem čaka še finale kraljevega pokala na stadionu Betisa Benito Villamarin, kjer se bo pomerila z Barcelono, ki v tem tekmovanju naskakuje že peti zaporedni naslov.

Sarabia zadel za točko Seville

Nekaj upanja za preboj v Ligo prvakov ohranja tudi Sevilla, ki se z gostovanja na Wandi Metropolitanu vrača s točko (1:1). Colchonerosi so povedli v 30. minuti, ko je z roba kazenskega prostora sprožil Koke. Žoga je zadela Simona Kjaerja in presenetila Tomaša Vaclika. V 62. minuti so se gostitelji že veselili povišanja vodstva, a je bil zadetek Angela Corree s pomočjo VAR-a razveljavljen. Andaluzijci so izenačili v 70. minuti, ko je z leve strani poslal predložek Franco Vazquez, ki je v prvem polčasu izgubil dvoboj ena na ena z Janom Oblakom. Žoga je preletela vse domače branilce, na drugi vratnici pa jo je z volejem v malo mrežico pospravil Pablo Sarabia.

Nogometaši Real Madrida verjetno komaj čakajo, da je zelo neuspešne sezone konec. Foto: Reuters

Real Madrid poražen na Anoeti

Že 11. v sezoni je klonil Real Madrid. V San Sebastianu je bilo 3:1. Toda srečanje se je za kraljevi klub na Anoeti začelo odlično. Že v šesti minuti je po levi strani pobegnil Brahim Diaz, ki je nato mojstrsko preigral Diega Llorenteja in povedel goste v vodstvo. 20 minut pozneje je sledilo izenačenje. Imenitno se je znašel Willian Jose, ki je na robu kazenskega prostora s peto našel Mikela Merina, ta pa je premagal Thibauta Courtoisa. Tik pred tem je bil zadetek Sociedada zaradi prepovedanega položaja s pomočjo VAR-a razveljavljen.

Še pred koncem polčasa je Real ostal brez Jesusa Valleja, ki je z roko preprečil zadetek po strelu Williana Joseja, ki je tudi nato postavil žogo na belo točko, a je meril popolnoma po sredini in Courtois je strel ubranil. V 57. minuti so Baski povedli, ko je Ruben Pardo poslal dolgo žogo v kazenski prostor. Joseba Zaldua je visoko skočil prek Marcela in z glavo zadel malo mrežico. Courtois, ki mu je spodrsnilo, je bil brez moči. V 67. minuti je Mikel Oyarzabal najprej zadel vratnico, toda odbito žogo je za 3:1 za hrbet Courtoisa pospravil 17-letni Ander Barrenetxea. Še višjo zmago je Sociedadu preprečil okvir vrat, ki ga je zatresel Adnan Januzaj.