Mehičani so že v prvem polčasu tekme proti Salvadorju zabili dva gola in srečanje mirno pripeljali do konca. Foto: AP

Mehika si je z zmago nad Salvadorjem z 2:0 zagotovila osmi zaporedni nastop na sklepnem turnirju. Mehičani so v konferenci Concacaf zasedli drugo mesto za Kanado. ZDA so proti Kostariki izgubile zadnjo kvalifikacijsko tekmo z 0:2, a so po zaslugi boljše "gol razlike" ostale pred tekmico, s katero sta ekipi točkovno izenačeni. To pomeni, da bodo Američani nastopili na svetovnem prvenstvu v Katarju, potem ko so zadnje takšno tekmovanje pred štirimi leti v Rusiji izpustili.

Kostarika mora v dodatne kvalifikacije proti tekmecu Oceanije Novi Zelandiji, ki je bila s 5:0 boljša od Salomonovih otokov.