Nedeljska tekma med neposrednimi tekmicami za drugo mesto v razširjeni avstrijski hokejski ligi DEBL, ekipama HK Triglav in EHV Vienna Sabres II z Dunaja, je kranjskim hokejistkam prinesla zaželen uspeh in zmago s 5:2.
Napeta tekma, v kateri so domačinke povedle že v prvi minuti in rezultat v prvi tretjini povišale na 2:0, je že pred začetkom obetala ogorčeno bitko za drugo mesto. Prvo mesto so si že nekaj kol pred koncem zagotovile igralke Neuberg Heighlanders, nasprotnice Triglavank v finalu pred dvema sezonama, ko so Kranjčanke osvojile zlato.
Gostje z Dunaja so uspele izenačiti in taktično zrele poteze z obeh klopi so vnesle v izenačeno igro še več napetosti.
V zadnji tretjini so Kranjčanke uspele nadigrati konkurentke z Dunaja in postaviti končni rezultat 5:2.
S tem so kranjske hokejistke, članice HK Triglav izpolnile »komplet« medalj avstrijske lige DEBL, saj so zlati iz sezone 2008/09, bronasti 2009/10, dodale še srebrno 2010/11.
Igralkam in članom strokovnega štaba iskrene čestitke.
Novico je napisal uporabnik triglavanke.