Košarkarji Cedevite Olimpije so z zmago končali nastope v letu 2019. Foto: Cibona/Zeljko Baksaj, Gordan Lausic, Domagoj Vranar

Ljubljančani so v zadnjem času zelo dobro razpoloženi, po dveh zaporednih zmagah v Jadranski ligi so imeli teden dni premora, v katerem so se lahko v miru pripravili na današnji obračun, ki so ga sicer začeli odlično, nato pa slabše nadaljevali, a so naredili dovolj, da so ohranili stik z gostitelji in jih strli v končnici.

Zadovoljen sem z zmago ne glede na to, kakšna je bila končna razlika. Pred takšnimi obračuni vsak pričakuje, da je pred nami lahka tekma, a vedno je zelo zahtevno igrati s tekmeci, ki nimajo nič za izgubiti. Zagotovo so bili tudi košarkarji Cibone pod pritiskom, sploh glede na njihov trenutni položaj na lestvici. Ko nam ni uspelo prelomiti tekme na takšen način, kot smo si to želeli, smo se znova znašli v položaju, v katerem so presodile naša kakovost in izkušnje, to pa je preprosto šport.

Slaven Rimac, trener Cedevite Olimpije

Zmaji na odmor s +1
Ljubljančani srečanja niso odprli najbolje, hitro so padli v zaostanek (13:6), a so se pobrali in nato z delnim izidom 20:4 prvo četrtino končali s +9 (17:26). V drugi četrtini so varovanci Slavena Rimca še povečali prednost, na +14 (17:31) je povišal Filip Krušlin, potem pa so se gostitelji začeli počasi, a vztrajno vračati v tekmo. Še posebej izstopa delni izid 9:0 v drugi polovici prvega polčasa, ki so ga končali z zgolj točko zaostanka (38:39).

Ves čas lovili gostitelje
Prvič po uvodnih minutah prve četrtine je Cibona povedla s košem Mateja Vucića (40:39), a se nikakor ni odlepila od tekmeca. Ta je vsakič našel odgovor in ni dopustil, da bi Zagrebčani ušli z zajetnejšo prednostjo. Ko je Toni Katić s polaganjem zadel za +9 (69:61), je Rimac zahteval minuto odmora, po kateri so zmaji zaigrali precej bolje, hitro so začeli topiti zaostanek, Jaka Blažič je dobrih pet minut pred koncem s polrazdalje zadel za vodstvo z 71:72.

Boatright in Blažič junaka tekme
Sledila je napeta končnica, v kateri je zablestel Ryan Boatright, ki je dosegel sedem zaporednih točk svoje ekipe. Ko je Mikael Hopkins z zadetima prostima metoma znižal zaostanek na točko (82:81), je domači trener Ivan Velić 35 sekund pred koncem zahteval minuto odmora, ki pa njegovim varovancem ni prinesla mirnosti. Še več, Shane Gibson si je privoščil neumnost šest sekund pred koncem in z osebno napako ustavil Blažičev met za tri točke. 29-letnik je vse proste mete zadel za končnih 82:84 (Filip Bundović je zgrešil zadnji met na tekmi).

Maik Zirbes je bil z 12 točkami četrti najučinkovitejši posameznik Olimpije.

Krka premagala Zadar
Krka je na svojem parketu premagala Zadar (76:74) in tako prekinila niz štirih porazov.

Tekma je bila napeta vse do konca. Gostje so vodili skoraj celotno zadnjo četrtino, Krka pa je prevzela vodstvo dobro minuto pred koncem, ko je trojko zadel Ivan Ramljak (74:72). Gostje so 15 sekund pred koncem po košu Vukovića znižali zaostanek (75:74), a več kot to jim ni uspelo. Končni izid je z enim zadetim prostim metom postavil Cosey.

Ključno vlogo so odigrali Glenn Cosey (17 točk, sedem podaj), Luka Lapornik (17 točk, trojke 3:5) in Ivan Ramljak (14 točk).

Novica Veličković je prispeval devet točk za Partizan. Foto: Partizan NIS

Poraz Koprčanov v Beogradu
Košarkarji Kopra Primorske so v beograjski Štark Areni morali priznati premoč Partizanu (81:62).

Tigri so ob polčasu zaostajali za devet točk (39:30), po vrnitvi na parket pa so ujeli tekmece (41:39). Partizan je odgovoril z boljšo igro, po trojki Rashawna Thomasa so vodili že za 13 (59:46). Ob vstopu v zadnjo četrtino so vodstvo še povišali (63:46).

Partizan ni popuščal niti v zadnji četrtini, povedel je za +20 (78:58) in tekmo mirno pripeljal do konca.

Nejc Barič, Ivan Marinković in Luka Vončina so za Koper dosegli po 15 točk.