Zanimivo, kako se finale zapleta. Kazalo je, da bo ACH Volley unovčil tekmečeve težave s poškodbami (manjka predvsem Ahmet Ihbajri, ki je blestel to sezono) in morda kar s 3:0 v zmagah postal državni prvak. Toda Merkur Maribor se je vrnil in po zaostanku z 2:0 izenačil serijo. Foto: www.alesfevzer.com

Izjemno motivirani igralci mariborske ekipe, ki so bili tokrat brez libera Alena Košenine, ki je moral na dogovorjeno operacijo gležnja, so bili bolj zbrani v ključnih trenutkih, Rok Možič je bil z 22 točkami znova njihov najbolj razpoložen igralec. Pomagal mu je Alen Šket z 21 točkami. ACH Volley (Toukhteh, Kök in Okroglič po 14 točk) je zdaj v težavah, reševati se bo moral v Mariboru.

Se lahko v finalu zgodi veliki preobrat in Maribor po zaostanku z 2:0 v nedeljo osvoji svoj tretji naslov? Spomnimo: Maribor je osvojil prva dva naslova državnega prvaka v samostojni Sloveniji v sezonah 1991/92 in 1992/93. Foto: www.alesfevzer.com

ACH odlično začel, a slabo končal prvi niz
ACH je začel izjemno in pri 7:2 je moral Sebastijan Škorc že vzeti minuto odmora. Toda gostje so hitro vzpostavili ravnotežje in z Rokom Možičem na servisu izenačili na 14:14. Jevgenij Kisiljuk je priboril prvo vodstvo 16:17. S tremi zaporednimi točkami (v glavni vlogi je bil Šket) je prednost narasla na 17:21 in ACH ni imel več možnosti, sploh ker je delal preveč napak. Niz se je končal, ko je Toukhteh naredil napako pri servisu.

V drugem nizu obratna zgodba
Drugi niz je bil do izida 14:14 izjemno izenačen. Po zaslugi Jureta Okrogliča je ACH, ki je bil zelo uspešen v bloku, povedel s 17:14, po akciji Mateja Köka pa je imel ACH kar osem zaključnih žog za izenačenje na 1:1. Izkoristil je že prvo priložnost za 25:16.

V tretjem nizu spet odličen finiš Maribora
V tretjem nizu (trajal je pol ure) je imel ACH (Vučičević je imel le 32-odstotno učinkovitost v napadu) odprto pot do dobljenega niza, saj si je priboril pet točk prednosti (17:12 in 20:15). Maribor se ni predal, z Žigo Donikom na servisu se je s štirimi zaporednimi točkami približal na 20:19 in v končnici zagospodaril na igrišču. Možič je poskrbel za prvo zaključno žogo (22:24), toda potrebne so bile še tri, preden so borbeni gostje dokončali delo v tretjem nizu (25:27). Odločilen je bil dobro postavljen blok.

Odbojkarji Maribora izid v finalu izenačili na 2:2

Možič unovčil zaključno žogo
Mariborski igralci so še bolj začutili, da lahko znova premagajo tekmece, in v naslednjem nizu povedli z 1:6. S štirimi zaporednimi točkami ACH-ja je bil izid kmalu izenačen na 10. Rok Možič je z odličnim napadom najboljši ekipi rednega dela sezone priboril lepo izhodišče (19:22). Ključna je bila verjetno izjemna točka za 19:23, ko je Maribor štirikrat ubranil napad ACH-ja. Zadnjo potezo na tekmi je imel kdo drug kot Rok Možič, niz se je končal na 22.