Lazaro Brunet je bil junak napete tekme v dvorani Tabor. Foto: Klemen Brumec

Calcit je prvo tekmo dobil dokaj gladko, a se je zavedal, da se varovanci Sebastijana Škorca ne bodo predali in da bodo v dvorani Tabor lovili izenačenje na 1:1 v zmagah. Tokrat so res bili trši tekmec kot na zadnjih tekmah – s Kamničani so izgubili tako v finalu srednjeevropske lige kot v finalu slovenskega pokala –, a tretje tekme vseeno niso izsilili.

Odličen začetek gostiteljev
Obračun so Mariborčani začeli z odličnimi servisi Mihe Finka in povedli s 4:0, po manjši krizi gostiteljev so se Kamničani približali na 8:10, toda tekmecev niso ujeli. Mariborčani so z delnim izidom 7:2 ušli na 19:12 in prednost ohranili (25:16).

Tudi v drugem nizu jim ni kazalo slabo. Pred končnico je bil na 18. točki izid izenačen, nato pa so gostje s svojim najmočnejšim orožjem, blokom, prišli do treh točk prednosti. Gostitelji so izgubili zbranost, posledica je bil tudi izgubljen niz (20:25).

Maribor dobil maratonski tretji niz
Pravi maraton sta ekipi odigrali v tretjem nizu. Gostitelji so že vodili z 12:4, povedli tudi s 24:21, toda Calcitu je uspelo izenačiti. Nato sta imeli obe ekipi priložnosti za vodstvo 2:1, po dolgem boju je to uspelo Mariborčanom, z asom je niz zaključil Connor McConnell (33:31).

Kamničani bolj zbrani v ključnih trenutkih
A gostov to ni zmedlo. V četrtem nizu so bili od začetka do konca v zanesljivem vodstvu, ga mirno pripeljali do konca (17:25), tako da je zmagovalca moral odločiti skrajšani peti niz.

V njem se je kljub vodstvu Kamničanov s 3:0 nadaljeval srdit boj, ekipi sta se izmenjavali v vodstvu, prvo zaključno žogo pa so si priigrali Štajerci. Potem ko jo je izničil Tomislav Mitrašinović, se jim je ponudila še ena priložnost, tudi te niso izkoristili. Za kazen sta poskrbela Uroš Nikolić in Lazaro Brunet, s 23 točkami znova najučinkovitejši igralec tekme, potem pa je napako storil Fink in upanje Mariborčanov se je končalo (15:17).