Anđelka Radišković je v končnici tekme dosegla pomembni zaporedni točki. Foto: BoBo

Kamničanke v rednem delu lige niso niti enkrat izgubile, zato so bile v vlogi favorita proti Avstrijkam, ki so zasedle predzadnje mesto, a se na turnir uvrstile kot prirediteljice sklepnega dejanja sezone. Nihče jim ni pripisoval možnosti za presenečenje, a so pred 350 gledalci zelo namučile slovenske prvakinje, ki niso bile najbolj razpoložene.

Sproščene gostiteljice, pri katerih igra malo avstrijskih igralk, so v prvem nizu vodile z 18:14 in v končnici z 22:21, a so bile calcitovke dovolj zbrane, da so slavile s 25:22 in povedle z 1:0. Napaka Dunajčank, točka v napadu Fatumate Sillah, blok Katje Mihevc in as Eve Pavlović Mori so jim zagotovili štiri zaporedne točke.

Povsem drugačno predstavo so Kamničanke pokazale v drugem nizu, v katerem so tekmicam prepustile le sedem točk, od tega dve po izidu 24:5.

Tudi v tretjem ni kazalo, da bi lahko imele težave, saj so vodile z 10:4, nato pa so se prehitro zadovoljile, dovolile, da domače povedejo z 12:15 in nato po izidu 22:22 dobijo tudi končnico (23:25). V vrste gostij se je prikradel strah, posledica je bil poraz v četrtem nizu (20:25), tako da so se morale reševati v "tie breaku".

Tudi v njem ni bilo lahko, pri vodstvu Kamničank z 11:10 je bilo še vse odprto, toda dve zaporedni točki Anđelke Radišković sta umirili roke odbojkaricam Calcita, ki so se vendarle rešile (15:11).

Lorena Lorber Fijok je bila s 16 točkami najučinkovitejša pri Mariborčankah. Foto: www.alesfevzer.com

Mariborčanke v četrtem nizu zapravile prednost šestih točk

Na dvoboju med Budimpešto in slovenskimi podprvakinjami, ki so štirikrat osvojile to tekmovanje, izrazitega favorita ni bilo. V rednem delu so Madžarke sicer končale na drugem mestu pred Štajerkami, a so varovanke Bruna Najdiča predvsem na tekmi v Mariboru pokazale, da se z njimi lahko enakovredno kosajo.

To je potrdil prvi niz, v katerem so imele bankirke stvari pod nadzorom. Z dobrimi servisi Taje Gradišnik Klanjšček so povedle s 3:0, prednost pa držale do konca. Vodile so že za sedem točk, tekmice so se nato nekajkrat približale na dve točki zaostanka, nazadnje pri izidu 18:16, toda v nadaljevanju jih je z neugodnimi začetnimi udarci presenetila Ajda Augustovič (21:16), Slovenke pa vodstva niso izpustile iz rok (25:21).

Mariborčanke so tudi drugi niz odprle z vodstvom 3:0, nato držale korak do izida 17:17, blok Madžark pa je bil zaslužen za tri zaporedne točke, ki jih Branik ni več nadoknadil (19:25).

Servis in blok sta bila tista elementa pri Budimpešti, ki sta poskrbela, da so Slovenke v tretjem nizu osvojile le 13 točk.

V četrtem so se Štajerke znova zbrale, po odličnem obdobju vodile s 16:10, vendar nato zapadle v krizo in dovolile, da so jih tekmice na 18. točki ujele. Do izida 25:24 so nato bile v prednosti za točko, toda blok in na koncu as Ajšane Abdulazimove sta zmago zagotovila Madžarkam s 26:28.