GEN-I Volley je slavil v Mariboru. Foto: Bojan Wernig
V Črnučah je prišlo do presenečenja. Foto: Aleš Oblak

Uspešnejše so bile namreč tako pri sprejemu začetnega udarca kot v napadalnih akcijah, dosegle pa so tudi en blok in en as več od tekmic. Varovanke Sama Miklavca so imele tudi možnost, da bi povedle z 2:0 v nizih, prav tako so v odločilnem petem nizu že vodile s 6:2 in 8:5, a so Novogoričanke v ključnih trenutkih igrale zelo dobro v bloku in obrambi ter Maribor zasluženo zapustile z zmago v žepu.

K uspehu sta točkovno največ prispevali Lana Ščuka, ki je bila uspešna 22-krat, in Tina Grudina, ki je v le treh odigranih nizih prispevala 14 točk. Na drugi strani je Iza Mlakar v napadu prejela kar 78 žog, zaključila jih je 30 in z dvema blokoma in asom skupaj vknjižila 33 točk. Anita Sobočan jih je dodala 15, komaj 15-letna Lorena Lorber Fijok pa 14.

Izgubljena točka je na prvenstveni lestvici ekipo GEN-I Volley stala prvega mesta, na katerem so zdaj odbojkarice Calcit Volleyja, ki so v 7. krogih tekmovanja tekmicam do zdaj oddale le en niz.

Črnuče pripravile presenečenje, Maribor še naprej drugi
Pri moških je v 7. krogu prvenstva derbi potekal v Kanalu ob Soči, kjer sta se srečala Salonit Anhovo in Maribor. Kanalci so prepričljivo dobili prvi niz, v drugem pa so Mariborčani zapravili vodstvo z osmimi točkami in gostiteljem prepustili zmago s 27:25. Za zmago je bil najbolj zaslužen Fran Peterlin (16 točk), na drugi strani jih je mladi Rok Možič za štajersko vrsto nanizal 14.

Odbojkarji Črnuč, ki v letošnji sezoni še niso zmagali, so pripravili največje presenečenje v letošnjem prvenstvu in v domači dvorani na kolena spravili Calcit Volley. V kamniških vrstah so resda poškodovani tako podajalec Tine Kvas kot oba tujca, Maxson Pereira in Dimitrij Babkov, a bi morala kakovost vseeno biti na strani varovancev Aleša Hribarja. A tokrat je bil Žiga Čopi (22 točk) nerešljiva uganka za Kamničane, ki so prejeli kar 16 blokov, zelo dobro je igral tudi kapetan Črnučanov Bine Slovnik.