Slovenske prvakinje so se na povratni tekmi bolje upirale favoriziranim tekmicam kot na prvi tekmi, ki so jo gladko izgubile. V prvem in drugem nizu so osvojile po 22 točk, tretji niz dobile, v četrtem pa morale vendarle priznati premoč Poljakinjam.

Igralke Calcita so prikazale precej boljšo predstavo kot na prvi tekmi na Poljskem. Foto: www.alesfevzer.com

V prvih nizih sta bili ekipi skoraj ves čas izenačeni, a Poljakinje so storile manj napak, tako da so oba niza dobile s 25:22. S tem so si že zagotovile napredovanje in njihov trener je v tretjem nizu v igro poslal tri rezervistke. Gostiteljice so to znale izkoristiti in zaostanek znižati. A tekmice so bile v četrtem znova premočne.

V kamniški vrsti, ki je bila Lodžu enakovredna v vseh elementih igre, je bila s 15 točkami najučinkovitejša Olivera Kostić Brulec, pri gostjah jih je 19 dosegla Katarzyna Zaroslinska-Krol.

Kamničanke bodo evropske nastope nadaljevale v pokalu CEV, kjer jih v 1/16 finala čaka slovenski obračun z Novo KBM Branikom.