Linn Kristin Koren je odtekla častni krog z norveško zastavo. Norvežanke ostajajo vladarke ženskega rokometa. Foto: Reuters

Ko je Katarina Bulatović v 47. minuti s svojim desetim golom na tekmi izenačila na 19:19, je zadišalo po še enem presenečenju Črnogork, ki so sicer večji del finala zaostajale, največ z -4 v 37. minuti (15:11).

Po izenačenju na 19 je do konca je sledilo izenačeno srečanje "gol za gol", v katerem je tehtnico na norveško stran nagnila Linn Jorum Sulland, ki je dosegla odločilna dva gola za 25:23. Sullandova je tako kot Bulatovićeva zabila deset zadetkov. Zadnjič je za reprezentanco igrala Bojana Popović.

Bronasto medaljo so osvojile Španke, ki so po dveh podaljških z 31:29 porazile Južno Korejo.