Rajmond Debevec se je s svojih osmih olimpijskih iger tretjič vrnil s kolajno. V Sydneyju je bil v trojnem položaju zlat, v Pekingu pa bronast. Foto: STA

49-letni Debevec je še v ponedeljek tekmoval na olimpijskih igrah, nastopil je v nekoč svoji najboljši disciplini, trojnem položaju in končal na 27. mestu. V petek je osvojil bronasto medaljo v ležečem položaju z malokalibrsko puško.

Na letališču Jožeta Pučnika so navijači pozdravili tudi Boštjana Mačka in Živo Dvoršak, ki sta se v britanski prestolnici prav tako izkazala z odlično uvrstitvijo v strelstvu. Prvi je bil v trapu sedmi, Dvoršakova pa je z zračno puško zasedla 11. mesto.
V Londonu tako zdaj ostaja le še zadnji dobitnik slovenske kolajne, atlet Primož Kozmus. Olimpijskega podprvaka v metu kladiva bodo lahko navijači na brniškem letališču pozdravili v petek ob 12.30. Ob 20.00 bodo sprejem za Kozmusa priredili še v domačih Brežicah.