Prvo ime tekme je bil Thierry Omeyer, ki je zbral 19 obramb. Na drugi strani Mirko Alilović in Venio Losert skupaj le 10 (1 + 9). Foto: EPA
Nikola Karabatić
Mnogi so po le 11. mestu na evropskem prvenstvu prehitro odpisali Nikolo Karabatića in soigralce. Francozem se zdaj ponuja lepa priložnost za ubranitev olimpijskega naslova. Foto: EPA
Kim Ekdahl du Rietz
Kim Ekdahl du Rietz je dosegel odločilni zadetek za 27:25. Foto: EPA

Hrvati, ki so do izločilnih bojev pokazali najlepši rokomet, so proti Franciji vseskozi zaostajali. Že na začetku jih je "nokavtiral" vratar Thierry Omeyer, ki je v uvodnih 10 minutah zbral sedem obramb in tako omogočil vodstvo galskih petelinov s 5:1.

Hrvaški strelci z zunanjih položajev (Blaženko Lacković, Domagoj Duvnjak, Denis Buntić, Ivano Balić) se ob čvrsti francoski obrambi niso uspeli razigrati. Tako je bil še najnevarnejši krilni igralec Zlatko Horvat, ki je dosegel šest golov. "Kavboji" so se v 39. minuti približali le na gol zaostanka (14:13), a je temu sledil delni francoski niz 4:0, s čimer je bilo srečanje praktično odločeno. Luc Abalo, Samuel Honrubia in Daniel Narcisse so zadeli po štirikrat.

Švedske sanje o zlatu znova oživele
Drugi finalisti so Švedi, ki so se po letu 2000 znova uvrstili v olimpijski finale, potem ko so s 27:26 premagali Madžarsko. Švedska je vodila večji del srečanja, v 36. minuti po golu Niclasa Ekberga že z 20:16. Madžarska se je v 59. minuti približala na le gol zaostanka (25:26). Minuto pred koncem je vratar Mattias Andersson ubranil "zicer" Gergelyju Harsanyiju, na drugi strani pa je Kim Ekdahl du Rietz zabil odločilni zadetek za 27:25. Ferenc Ilyes je lahko le ublažil poraz.

Olssonu ni uspelo, bo njegovim fantom?
Varovanci Staffana Olssona bodo imeli tako v nedeljo lepo priložnost, da storijo tisto, kar njihovemu selektorju v treh poskusih (1992, 1996, 2000) ni uspelo - osvojijo zlato olimpijsko medaljo.