Ameriški boksarji so se morali v Londonu posloviti še pred polfinalom. Foto: EPA

Polom Američanov je še hujši od tistega v Pekinga izpred štirih let, ko so osvojili eno bronasto kolajno. Večkratni svetovni prvak James Toney ni izbiral besed: "To je bilo najslabše ameriško moštvo vseh časov - B-ekipa. Niso si niti zaslužili, da bi jih gledal. Vsak izmed deveterice je ničvrednež."

Šebrle hitro končal nastop
Nekdanji svetovni rekorder v deseteroboju Roman Šeberle je zaradi poškodbe pete svoj nastop v Londonu končal že po prvi disciplini, teku na 100 metrov. 37-letni Čeh, olimpijski prvak iz Aten, je bil s časom 11,54 najpočasnejši med vsemi tekmovalci. Za prvim favoritom Ashtonom Eatonom je zaostal za več kot sekundo. Američan je junija Šeberleju odvzel svetovni rekord.

Rekorden obisk ženskega nogometnega finala
Ženski finale nogometnega turnirja bo najbolj gledan v zgodovini olimpijskih iger. Tekma med ZDA in Japonsko je razprodana, tako da si bo srečanje v četrtek ogledalo 83.000 gledalcev. Dozdajšnji rekord ima finalna tekma med ZDA in Kitajsko, ki jo je spremljalo 76.489 gledalcev.