Neymar je bil prvo ime srečanja med Brazilijo in Belorusijo. Foto: Reuters
Jerry Bengtson
Jerry Bengtson (levo) je zagotovil Hondurasu odmevno zmago. Foto: Reuters

V polnem sijaju je zablestel Neymar, ki je dosegel izjemen zadetek s prostega strela, prav tako pa je podal tudi za preostala zadetka. Vseeno so se Brazilci, ki na turnirju veljajo za glavne favorite, znašli v zaostanku, potem ko je v 8. minuti v polno z glavo zadel Renan Bardini. To Brazilcev ni zmotilo, že v 15. minuti je Alexandre Pato izid poravnal, po dobri uri igre pa je Neymar s 30 metrov zadel odločilni gol. Zmago je tik pred koncem srečanja potrdil Oscar.

Egipčani zapravili preveč priložnosti
V skupini C sta se reprezentanci Egipta in Nove Zelandije razšli brez zmagovalca (1:1). Afričani so bili precej boljši tekmec, zapravili so veliko lepih priložnosti, a so se morali na koncu zadovoljiti s točko. Ob zmagi Mehike nad Gabonom je v Coventryju dva zadetka dosegel Giovanni dos Santos, ki igra za Tottenham Hotspur.

Španci po drugem porazu izpadli
Potem ko so tako rekoč vsi strokovnjaki Španijo ob Braziliji videli kot najresnejšo kandidatko za zlato olimpijsko kolajno, reprezentanca s Pirenejskega polotoka ni upravičila visokih pričakovanj. Po porazu v uvodnem krogu proti Japonski so si izbranci Luisa Mille tudi v drugem krogu privoščili spodrsljaj, ki pa je bil usoden.

Honduras je v Newcastlu prek Jerryja Bengtsona, ki je zadel z glavo, povedel v sedmi minuti, nato pa preostanek tekme odigral pod velikim pritiskom Špancev. Ti so imeli številne priložnosti, vendar so nogometaši iz Srednje Amerike vse nalete zdržali. Špancem je ob koncu tekme tudi zavrela kri, saj so obkolili sodnika in ga precej časa niso spustili iz svoje "sredine". A ta "cirkus" je bil povsem odveč, saj je bilo jasno, da protesti ne bodo spremenili tega, da bodo Španci hitro zapustili London.