Neymar je v 50. minuti z bele točke izenačil na 2:2. Foto: EPA
Daniel Sturridge
Daniel Sturridge po zgrešeni enajstmetrovki. Foto: EPA
Mehika
Mehičani so bili po podaljšku boljši od Senegala. Foto: EPA

Tretji četrtfinalni obračun se je začel presenetljivo, saj je Mario Martinez v 12. minuti z volejem Honduras popeljal v vodstvo. Brazilci so izenačili v 38. minuti, ko je iz bližine zadel Leandro. Že pet minut prej je zaradi dveh rumenih kartonov moral z igrišča Wilmer Crisanto, tako da je Honduras nadaljeval le z deseterico.
Kljub temu pa je na začetku drugega polčasa znova povedel, ko je z 18 metrov zadel Roger Espinoza. Neymar je v 50. minuti z bele točke izid spet poravnal, isti igralec pa je podal pri naslednjem zadetku, ko je v 60. minuti svoj drugi gol dosegel Leandro.
Sturridge nesrečnež pri Britancih
Brazilci se bodo v polfinalu pomerili z Južno Korejo, ki je bila v Cardiffu po 11-metrovkah s 6:5 boljša od Velike Britanije. Po rednem delu in podaljšku je bil izid 1:1. Za Britance je zadel Aaron Ramsey, ki je bil v 36. minuti uspešen z bele točke. Ta je imel štiri minute pozneje na voljo novo enajstmetrovko, a je korejski vratar preprečil spremembo izida. Prvi gol na tekmi so sicer dosegli Korejci prek Dongvona Džija v 29. minuti.
Pri streljanju 11-metrovk sta obe ekipi zadeli prve štiri strele, kot peti pri Britaniji pa je z bele točke sprožil Daniel Sturridge. Vratar je njegov strel ustavil. Pot Južne Koreje v polfinale je potrdil Sungjueng Ki.

Že predtem je Japonska s 3:0 ugnala Egipt, Mehika pa po podaljšku s 4:2 Senegal.