Danska je ena glavnih favoritinj za zlato medaljo. Foto: EPA
Hrvati
Hrvaški rokometaši pozdravljajo navijače po gladki zmagi nad Madžari. Foto: EPA

Srbi so odlično začeli srečanje in s tremi zaporednimi goli Momirja Ilića povedli s 3:0. Po 8:4 v 11. minuti pa je Danska začela nižati zaostanek. V zadnji tretjini prvega polčasa je tako z delnim izidom 4:0 prišla do vodstva z 12:10.

V drugem polčasu so Danci v 50. minuti z golom Nikolaja Markussena povedli s 24:18 in kazalo je, da bodo srečanje mirno pripeljali do konca. Toda Srbi so se 44 sekund pred koncem z golom Ilića približali le na gol zaostanka. Danski selektor Ulrik Wilbek je vzel minuto odmora, po kateri je vse dvome o zmagovalcu razblinil Hans Lindberg. Izid srečanja je z golom v zadnji sekundi postavil Dalibor Čutura.

Še tretja zmaga Hrvatov
Danci so se s tretjo zmago že uvrstili v četrtfinale, kar velčja tudi za Hrvate, ki so tokrat s 26:19 premagali Madžare. Varovanci Slavka Goluže so vodili praktično vso tekmo - od izida 1:1 naprej. Madžari so se v prvem polčasu, ki se je končal z 11:9, še dobro upirali, nato pa je prišla do izraza hrvaška premoč v kakovosti.

Ivan Čupić (7), najboljši strelec tekme, je v 46. minuti zadel za 20:13, kar je bila najvišja hrvaška prednost in tudi končna razlika. Po štirikrat sta zadela še Domagoj Duvnjak in Igor Vori. Enako sta bila na drugi strani uspešna Gabor Csaszar in Laszlo Nagy.