Srbske odbojkarice so po Rusinjah presenetile še Američanke. Foto: Reuters
Ruske rokometašice
Ruske rokometašice se po napetem podaljšku veselijo preboja v finale. Foto: Reuters
Rusinje po podaljšku premagale Norvežanke
Odbojka: Srbkinje so se rešile iz izgubljenega položaja
Francozinje prve finalistke rokometnega turnirja v Riu

Srbkinje so po infarktni končnici premagale favorizirane ZDA s 3:2 (20:25, 25:17, 25:21, 16:25, 15:13) in se prvič uvrstile v finale olimpijskih iger. Američanke so v odločilnem nizu že vodile z 11:8, a so v redko videni drami izpustile prednost in nasprotnicam dovolile vrnitev v igro. Srbkinje so pri vodstvu s 13:12 poslale servis v mrežo, toda Američanke so na drugi strani vrnile z enako mero. Varovanke Zorana Terzića so izkoristile prvo žogo za zmago in po Rusiji presenetljivo izločile še ZDA.
Reprezentanci sta se pomerili že v skupinskem delu. Takrat so s 3:1 slavile Američanke, svetovne prvakinje leta 2014 in srebrne z zadnjih iger v Londonu.

Doslej največja uspeha srbskih odbojkaric sta bila bron na svetovnem prvenstvu 2006 in zlato na evropskem prvenstvu pred štirimi leti. V finalu se bodo pomerile s Kitajsko.

Košarka: Španke prve finalistke
Manj uspešne so bile srbske košarkarice, ki so v polfinalu klonile proti Španiji z 68:54. Aktualne evropske prvakinje so izgubile prvo četrtino z 20:9 in so vseskozi lovile nasprotnice. Španke so si odločilno prednost nabrale v tretji četrtini.
Rokomet: Vratnica pomagala Francozinjam
Prve finalistke ženskega rokoimetnega turnirja so Francozinje, ki so s 24:23 ugnale Nizozemke. Francija je v drugem polčasu vodila ves čas, na trenutke tudi s štirimi zadetki prednosti, vendar so se Nizozemke v končnici vrnile. Imele so napad za izenačenje, toda v zadnji sekundi so zadele le vratnico.
Rusinje po podaljšku v finale
Rusinje so v dramatični tekmi premagale Norveško z 38:37 po podaljšku. Nobena ekipa si ni priigrala več kot treh zadetkov prednosti, večino časa pa so bile v vodstvu Rusinje, ki so jih Norvežanke lovile in večkrat tudi ujele. Nazadnje 39 sekund pred koncem po golu Amande Kurtović.

Nato pa sta na vsaki strani zadeli še Jekaterina Ilina in Heidi Loke, slednja štiri sekunde pred iztekom rednega dela, kar je pomenilo podaljšek. Ilina je zadela s sedmih metrov za 38:37, kar je bil zadnji gol na tekmi. Deset sekund pred koncem je do strela prišla Camilla Herrem, a zgrešila. Pri Rusinjah je bila z osmimi goli najboljša Vladlena Bobrovnikova, pri Norvežankah pa Nora Mork s 14.
Več o moškem vaterpolskem turnirju, v katerem se bosta pomerili Srbija in Hrvaška, lahko preberete TUKAJ.