Vaterpolisti Črne gore so se v polfinale olimpijskih iger uvrstili tretjič zapored. Foto: Reuters

V četrtek se bodo za vstopnico za finale pomerili Črna gora in Hrvaška ter Srbija in Italija. Tekmi bosta ob 17.20 in 21.30. Finale bo v soboto ob 22.50.

Najbolj so se morali za vstop v polfinale potruditi Črnogorci, ki so šele po streljanju petmetrovk s 13:11 izločili Madžarsko. Črna gora je vodila tako rekoč vso tekmo. V prvem polčasu je bila razlika tudi tri gole, a so se Madžari v zaključku tekme približali in dobro minuto pred koncem z zadetkom Denesa Varge z desetih metrov izenačili.

Krivec za izenačujoči zadetek je bil prvi vratar turnirja Miloš Ščepanović, ki se je v ključnih trenutkih odkupil z dvema obranjenima petmetrovkama. Skupaj je zbral 13 obramb.

Črnogorce zdaj čakajo branilci naslova Hrvati, ki so z 10:6 odpravili Brazilijo, ekipo najtrofejnejšega vaterpolskega trenerja Ratka Rudića. Hrvati in Črnogorci so se pomerili že v skupinskem delu iger v Riu, z 8:7 pa so bili boljši naši južni sosedje, tako kot pred štirimi leti v Londonu, ko je bilo 8:7.

Prvi favoriti turnirja Srbi so bili proti Špancem ves čas v prednosti in so slavili z 10:7. Po podobnem scenariju so Italijani z 9:5 premagali Grčijo. Italijani so pred štirimi leti v Londonu v polfinalu premagali Srbe z 9:7.