Pred dvema letoma sta se v Kopru zmage razveselila Avstrijka Sonja Tajsich in Nemec Maurice Herwig. Najboljša slovenska uvrstitev je bilo 2. mesto Jureta Majdiča. Foto: Sportida
Pred dvema letoma sta se v Kopru zmage razveselila Avstrijka Sonja Tajsich in Nemec Maurice Herwig. Najboljša slovenska uvrstitev je bilo 2. mesto Jureta Majdiča. Foto: Sportida

Kot je na novinarski konferenci v Kopru dejal generalni direktor dogodka Milan Eržen, so se trenutne razmere v povezavi s covidom-19 odrazile tudi na prijavah. Iz organizacijskega zornega kota poteka vse gladko. "Kot organizatorji si preprosto ne moremo privoščiti, da ne bi te prireditve izpeljali na vrhunski ravni."

"Po dveh zelo uspešnih izvedbah koprskega ironmana v letih 2018 in 2019 je bilo zelo malo ali skoraj nič skrbi, da se tako izkušena ekipa ne bi bila sposobna prilagoditi trenutnim razmeram," je povedal direktor dogodkov Ironman za Evropo, Bližnji vzhod in Afriko Nico Eschemann. A je v isti sapi priznal, da je sama blagovna znamka Ironman zelo trpela v zadnjem letu in pol, zato se veselijo tega, da znova potekajo tekmovanja.

Tudi podpredsednik Triatlonske zveze Slovenije Matjaž Štibej je izpostavil visoko raven koprskega tekmovanja, ki pomeni dodatno promocijo tudi za slovenski triatlon.

Eržen je ob tem navedel, da se tekmovalci ironmana v povprečju na kraju dogodka zadržijo od štiri do pet dni, vsakega tekmovalca pa v povprečju spremlja 2,7 osebe.

Tekmovalce čaka 1900 metrov plavanja od Ukmarjevega trga v Kopru do Žusterne in nazaj. Sledila bo razgibana 90-kilometrska kolesarska trasa, ki bo triatlonce vodila tudi čez Italijo in koprsko zaledje, za konec pa bodo morali tekmovalci preteči še dobrih 21 kilometrov iz Kopra mimo Škocjanskega zatoka ter do Izole in nazaj v Koper.

Koprski polovični ironman bo v nedeljo po letih 2018 in 2019 doživel svojo tretjo izvedbo. Leta 2019 je zmagal Nemec Maurice Herwig, tekme pa se je udeležilo približno 1700 tekmovalcev iz več kot 50 držav.