Polfinale in finale tekme svetovnega pokala v glavnem mestu Indonezije bosta v ponedeljek. Foto: Reuters

Kvalifikacije so uspešno prestali Janja Garnbret, Mia Krampl in Vita Lukan v ženski ter Luka Potočar in Milan Preskar v moški konkurenci.

Najboljša slovenska športna plezalka je v današnjih kvalifikacijah osvojila vrhova obeh kvalifikacijskih smeri. Prvo mesto kvalifikacij si deli s Chaehyun Seo iz Južne Koreje, ki je prav tako osvojila dva vrhova. Tretji dosežek je dosegla Vita Lukan, medtem ko je bila Mia Krampl sedma.

Pri moških sta obe kvalifikacijski smeri do vrha splezala predstavnika Japonske Jošijuki Ogata in Satone Jošida. Luka Potočar, ki je trenutno drugi v skupnem seštevku težavnosti, je poskrbel za osmi dosežek kvalifikacij

Polfinale bo v ponedeljek ob 7.15, finale najboljše osmerice v obeh konkurencah pa se bo začel ob 14.15 po srednjeevropskem času.