Vse kaže, da bo Tampa Bay precej zlahka opravila z Montrealom, saj vodi že s 3:0 v zmagah. Na tretji tekmi je dvakrat zadel Tyler Johnson (na fotografiji). Foto: Reuters

Tyler Johnson je zadel dvakrat, Victor Hedman in Nikita Kučerov pa sta zbrala po gol in podajo. Izkazal se je tudi vratar Andrej Vasilevski z 32 obrambami.

Branilec Jan Rutta je po strelu iz zapestja že ob koncu druge minute poskrbel za vodstvo gostov. To je bil prvi gol v zgodovini Lige NHL, dosežen v mesecu juliju. 95 sekund pozneje je zadel še Victor Hedman. Foto: Reuters

"Dobro se še spomnim, kako zabavno je bilo lani, ko smo postali prvaki, in to želim ponoviti," je povedal Johnson. "A še vedno potrebujemo eno zmago in dobro se zavedamo, da je najtežje doseči prav četrto zmago."

Montreal (vse bolj se mu izmika prvi naslov po letu 1993) je sicer sprožil več strelov (35:30), a po hitrem zaostanku (0:2 je bilo že v četrti minuti) nikakor ni imel moči za preobrat. Na trenerski klopi je bil znova Dominique Ducharme, ki je moral biti zaradi pozitivnega izvida testa na novi koronavirus dva tedna v izolaciji.

V vsakem delu igre so padli po trije zadetki, izid vseh tretjin je bil 1:2 za Tampo.

Četrta, mogoče že odločilna tekma bo v ponedeljek (v noči na torek po slovenskem času). Če bo Tampa spet zmagala, se bo prvič po letu 1998 zgodila "metla".