26-letna Ormožanka, ki je v Osijeku pred dnevi osvojila srebrno medaljo na ekipni tekmi z zračno puško (poleg nje sta bili v ekipi tudi Živa Dvoršak in Klavdija Jerovšek), je na preizkušnji v klečečem položaju zadela 380, v ležečem 393 in stoječem 378 krogov.

Od slovenske tekmovalke sta bili boljši le Švicarka Silvia Guignard Schnyder s 1170 in Švedinja Elin Ahlin s 1167 krogi, Ormožanka pa je s 1151 za krog premagala Poljakinjo Karolino Kowalczyk, Britanko Seonaid McIntosh in Švicarko Anjo Senti.

Rajmond Debevec je v sredo dobil odličje bronastega leska v disciplini velikalibrska puška leže na 300 metrov, na četrtkovem strelskem maratonu na 300 metrov pa je bil osmi, potem ko je zadel 1173 krogov. Njegov reprezentančni kolega Robi Markoja je z enakim številom krogov zasedel deveto, tretji slovenski predstavnik Erik Kandare (1136) pa je bil 16.

Na mešani ekipni tekmi v trapu je družinska naveza Jasmina in Boštjan Maček zasedla 25. mesto. Dvakratni olimpijec iz Londona 2012 in Ria de Janeira 2016 ter evropski prvak iz Leobersdorfa 2018 je v treh serijah zadel 68 od možnih 75 letečih tarč, njegova mlajša sestra Jasmina, ki se je po rojstvu otroka znova vrnila na veliko sceno, pa je zadela 63 glinastih golobov.