V 1. krogu so v sredo igrali 3:3 z romunskim Galatijem, ki je tokrat izgubil proti Benfici kar z 0:12. S Portugalci se bo šestkratni slovenski prvak pomeril v soboto.

Etoile Lavalloise je povedel po avtogolu Marka Pečka v 10. minuti, deset sekund pred koncem polčasa pa je prednost podvojil Ouassini Guirio. Souheil Mouhoudine je v 25. minuti poskrbel še za tretji gol francoske zasedbe. Ta je 45 sekund pred koncem postavil tudi končni izid.

Iz skupine 4, v kateri igra Dobovec, se bodo v elitni del tekmovanja prebile tri najboljše ekipe, kar velja še za skupine od 1 do 3. V skupinah od 5 do 8 pa bodo napredovali le zmagovalci skupin. Elitni del Lige prvakov, v njem bo 16 ekip v štirih skupinah, bo na sporedu med 28. novembrom in 3. decembrom. Zmagovalci skupin se bodo uvrstili na finalni turnir Lige prvakov, ki bo v prvem tednu maja 2024.

Dobovec se je vselej uvrstil med 16 najboljših ekip v Evropi. Leta 2021 je zaigral tudi na finalnem turnirju osmerice v Zadru. Letošnjo sezono, svojo sedmo v najimenitnejšem klubskem tekmovanju, začenja kot šestorangirana ekipa. Naslov prvaka Lige prvakov brani španska Mallorca.