Darko Đurić je največ pričakoval na 50 metrov delfin, zato je drugi naslov zanj še večje presenečenje. Foto: ZSIS-POK

Đurić je v noči na četrtek prvak postal na 50 metrov delfin (kategorija S4), v noči na petek pa je vso konkurenco (v isti kategoriji) premagal na 100 metrov prosto, kjer je plaval 1:27,27. Srebro je osvojil Ukrajinec Eskender Mustafjev (1:27,56), bron pa Mehičan Gustavo Sanchez Martinez (1:28,93).

"Občutki so fenomenalni. Sploh ne morem verjeti, kaj se je zgodilo in da mi bo uspelo do zlate medalje v najbolj čislani disciplini. Kako naprej? Še naprej bomo trdo delali," je bil po zmagi navdušen Đurić, ki bo v noči na soboto plaval še v finalu 200 metrov prosto.

Prvič bo v bazen skočil debitant Aleš Sečnik (100 metrov prosto, kategorija S2).