Za 29-letno Evo Terčelj je to prva posamična medalja na evropskih prvenstvih. Terčelj, ki je po izobrazbi arhitektka, je sicer največji uspeh dosegla leta 2019, ko je postala svetovna prvakinja. Foto: Reuters
Kajakaša Eva Terčelj in Peter Kauzer domov z medaljama

Naslov evropske prvakinje je osvojila Avstrijka Corinna Kuhnle. V njenem razredu je bila le Eva Terčelj, ki je zaostala vsega 47 stotink sekunde! Obe sta progo preveslali brez dotika. Bron je ujela Nemka Ricarda Funk (+3,92), ki se je dotaknila dvojih vrat. V polfinalu sta nastopili še dve Slovenki: Ajda Novak je tekmovanje končala na 12. mestu, Urša Kragelj pa na 13.

Terčelj: S srebrno medaljo sem več kot zadovoljna. Ne iščem, kje sem izgubila zlato.
"Ni prav nobenega priokusa. Ne iščem, kje sem izgubila zlato kolajno, s srebrno sem več kot zadovoljna. Tukaj sem se s progo dolgo lovila, morala v dodatne kvalifikacije, a mogoče mi je to celo pomagalo. To je bil dodaten trening, ki mi je prišel prav. Lahko da mi je pomagala tudi težja postavitev v polfinalu in finalu, pred katerim se nisem počutila najboljše, a sem bila povsem osredotočena na to, kaj moram delati, kako se moram postaviti na močni vodi. Uspelo se mi je zbrati, čeprav na progi nisem imela najboljšega občutka. Bile so še rezerve, predvsem v spodnjem delu, a v tem trenutku o tem res ne razmišljam,
" se je veselila Eva Terčelj.

Peter Kauzer v boju z brzicami. 37-letni Hrastničan je dvema zlatima in štirim srebrnim dodal še prvo bronasto medaljo na evropskih prvenstvih. Še bolj pa je vesel, da si je z uvrstitvijo v finale priboril tudi olimpijsko vozovnico. Foto: EPA

Kauzer sekundo za zmagovalcem Čehom Prindišem
Zelo dobro se je v finalu kajakašev odrezal tudi Peter Kauzer, ki je bil tretji. Zmagal je Čeh Vit Prindiš pred Italijanom Giovannijem De Gennarom (+0,75). Kauzer je na tretjem mestu zaostal sekundo in dve stotinki.

Zlato sem izgubil pri zadnjih protitočnih vratcih
"Do 14. vratc ne bi mogel voziti hitreje, potem sem storil dve manjši napaki, pri zadnjih protitočnih vratcih pa sem izgubil naslov prvaka. V Ivreo sem v prvi vrsti prišel opraviti zadnji sklop internih kvalifikacij za olimpijske igre, po polfinalu sem videl, da sem si svoje četrte igre tudi izboril. Rekel sem si, da grem v finale uživat, moram pa priznati, da mi je močno primanjkovalo moči. Iz sebe sem stisnil še zadnje atome in prišel do zelo zadovoljivega rezultata,"
je bil zadovoljen aktualni olimpijski podprvak, ki je z lanskega evropskega prvenstva v Pragi branil srebrno kolajno.

Veselje v slovenskem taboru: Eva Terčelj srebrna, Peter Kauzer bronast

Kauzer vesel, da bo lahko v Tokiu branil medaljo iz Ria
Po novi kolajni se mu je kamen od srca odvalil predvsem zaradi tega, ker si je zagotovil možnost, da v Tokiu brani srebro iz Ria. "V takem položaju še nisem bil. Moral sem napadati iz ozadja. Po svetovnem prvenstvu sem vedel, kaj moram storiti, na izbirnih tekmah se nato nisem najbolje počutil, a sem se po njih spočil in dobro pripravil. Tukaj sem stopnjeval svoje vožnje in res sem vesel, da mi je to uspelo," je dejal Kauzer, ki načrta priprave za olimpijske igre še nima. Martin Srebotnik je dosegel 15. mesto, Niko Testen pa je izpustil dvoje vrat in bil 38.

V nedeljo se bodo za kolajne borili še kanuisti in kanuistke.