Petru Kauzerju se finale ni izšel po načrtih. Foto: MMC RTV SLO

Kauzer je za zmagovalcem zaostal 50,82 sekunde, saj so ga še tretjič v tej sezoni kaznovali s 50 sekundami pribitka, tokrat zaradi tega, ker naj bi nepravilno prevozil protitočna vratca. Hrastničan je v cilju lahko le zmajeval z glavo, saj se ni strinjal s sporno sodniško odločitvijo. Brez 50 kazenskih sekund bi doseženi čas zadostoval za tretje mesto. Finale si je priveslal z osmim časom v polfinalu.

Martin Srabotnik in Niko Testen sta z 20. in 29. časom polfinala ostala brez finalnega nastopa.

17-letna kanuistka Eva Alina Hočevar (še mladinka) je bila na zahtevni progi s 108 kazenskimi sekundami deseta, potem ko je bila v polfinalu celo tretja in si prvič zagotovila finale na tekmah svetovnega pokala. Alja Kozorog je tekmo končala na 27. mestu.

Zmagala je Francozinja Claire Jacquet pred predstavnico Andore Monico Doria Vilarrubla in Brazilko Ano Satila.

Že v soboto se je kanuist Luka Božič veselil stopničk za tretje mesto.

Prihodnji teden bo od petka do nedelje svetovni pokal gostil Tacen. Že v sredo bo na Ljubljanici tradicionalni promocijski paralelni slalom.