Zadnjo podajo v New Orleansu je ujel Kyle Rudolph. Foto: Reuters

Svetniki so v rednem delu imeli odlično razmerje zmag in porazov 13-3, imeli dokaj spočitega podajalca Drewa Breesa, a v wild card weekendu jih je presenetila Minnesota, ki je v podaljšku slavila s 26:20.

New Orleans je po treh skromnih sezonah, ko se z razmerjem 7-9 ni uvrstil v končnico, zdaj še tretjič zapored nesrečno izgubil v končnici. Leta 2017 v divizijski tekmi proti Minnesoti (29:24), lani v podaljšku proti LA Ramsom (26:23), zdaj pa spet proti Minnesoti. Foto: Reuters

Vsestranski Taysom Hill
Vikingi so po treh četrtinah vodili že z 20:10, dvakrat se je v končni coni znašel odlični tekač Dalvin Cook. Gostiteljem se je v zadnji četrtini le uspelo vrniti, najprej je podajo za zadetek ujel vsestranski Taysom Hill (v prvem polčasu se je sam izkazal s podajo, dolgo 50 jardov), Will Lutz pa je dve sekundi pred koncem zadel prosti strel, dolg 49 jardov, ki je tekmo prevesil v podaljšek.

Cousins le dobil pomembno tekmo
Met kovanca je osrečil Minnesoto, ki ni izpustila priložnosti. V štirih minutah je prekorakala celotno igrišče, napad se je končal s podajo Kirka Cousinsa, žogo je ujel Kyle Rudolph. Cousins je bil vso kariero precej kritiziran, da ne zna dobiti najpomembnejših tekem. "Na naboru sem bil izbran šele v četrtem krogu, ves čas sem se moral dokazovati, zdaj sem dobil tekmo v končnici, to je super, a pred mano je še precej gora, ki jih moramo osvojiti," je bil zadovoljen Cousins.

Trenutek, ko se je Philadelphii podrl celotni načrt tekme. Foto: Reuters

Hiter konec Wentzovega debija
V dvoboju dveh ekip, ki se ubadata s poškodbami (in imata v imenih ptice), je Seattle v gosteh premagal Philadelphio s 17:9. Podajalec Eaglesov Carson Wentz je bil odigral glavno vlogo v zadnjih štirih tednih, s katerimi so se zeleni zrinili na vrh svoje divizije in s tem dobili mesto v končnici. V zadnjih dveh sezonah je ekipo popeljal v končnico, kjer pa ni igral zaradi poškodb.

Wilson vrgel za 325 jardov
Tokrat je le dočakal debi, ki pa je trajal le nekaj minut, nanj je namreč naletel Jadeveon Clowney in ga poškodoval. Na njegovo mesto je stopil Josh McCown, ki je pri 40 letih postal najstarejši debitant v končnici. Svojo ekipo je popeljal do devetih točk. Na drugi strani je imel pri Seahawksih Russell Wilson precej olajšano delo, vrgel je za 325 jardov in zadetek. Enkrat se je v končni coni znašel povratnik Marshawn Lynch, ki je s šestimi teki pridobil le sedem jardov, a je tik pred koncem polčasa s tekom za pet jardov izid povišal na 10:3.