Patrick Mahomes je poživil napad Kansasa. Foto: Reuters
Daniel Carlson
Dve napaki Daniela Carlsona sta navdušili nogometaše Green Baya. Foto: Reuters

22-letnik je namreč podal kar za šest zadetkov in s tem izenačil klubski rekord. "Imel je nekaj dobrih potez," je bil v svoji maniri miren trener Kansasa Andy Reid. Chiefsi so s prihodom Mahomesa, ki je zamenjal bolj statičnega veterana Alexa Smitha, v napadu dobili novo orožje.

Veteran že do devetih zadetkov
Navdihujočo predstavo iz prvega tedna je ponovil podajalec Tampe Ryan Fitzpatrick, ki je pri zmagi nad Philadelphio (27:21) podal za štiri zadetke, njegovi soigralci pa so s podajami pridobili 402 jarda. 35-letnik je na prvih dveh tekmah zbral kar devet zadetkov (osem po zraku, enega pa po tleh). To je bil za Philadelphio prvi poraz v sezoni in znak, da jih do ponovitve naslova prvaka čaka trnova pot.

Prvi poraz New Englanda
Nič bolje pa ni kazalo drugemu udeležencu zadnjega Super Bowla – New England je namreč izgubil na gostovanju pri Jacksonvillu z 31:20. Ponovitev lanskega finala Konference AFC se je začela popolnoma po željah Jaguarjev, ki so že ob polčasu vodili z 21:3 in nato brez težav zmagali. Po dolgem času je dobro odigral tudi podajalec Blake Bortles, ki je zbral štiri podaje za zadetek.

Brez zmagovalca v Green Bayu
Najbolj nenavadna tekma je bila odigrana v Green Bayu, ki je gostil Minnesoto. Gostitelji so po treh četrtinah vodili z 20:7 in kazalo je na suvereno zmago. V zadnjem delu se je prebudil Kirk Cousins, ki je v tem delu tekme podal za tri zadetke in izenačil na 29:29. Vikingsi so po zadnjem zadetku morali igrati akcijo za dve točki, kar jim je tudi uspelo. Gostitelji so imeli ob izteku rednega dela priložnost, da zmagajo s prostim strelom, a je ponovljeni projektil Masona Crosbyja (prvič je bil uspešen, a je moral ponavljati zaradi klica odmora) zgrešil vrata. V podaljšku so bili bližje zmagi Vikingi, a je njihov strelec Daniel Carlson zgrešil kar dva prosta strela (49 in 35 jardov). Tako se je tekma končala brez zmagovalca.