Če bi Tom Brady nadaljeval v takem tempu, bi sezono končal z več kot 7.000 podanimi jardi, kar se za poznavalce NFL-ja zdi prava znanstvena fantastika. Foto: EPA
Vince Wilfork
Vince Wilfork je takole prestregel svojo prvo podajo v Ligi NFL. Foto: EPA
Ryan Fitzpatrick
Buffalo je po prvem polčasu doma proti Oaklandu zaostajal s 3:21. V drugem polčasu so se gostitelji vrnili in odločilni zadetek dosegli vsega 14 sekund pred koncem tekme. Ryan Fitzpatrick je v četrtem poskusu s šestih jardov našel Davida Nelsona. Buffalo je zmagal z 38:35. Foto: EPA
Matthew Stafford
Detroit je bil zadnja leta topovska hrana, s katero so si ekipe boljšale razmerje v zmagah in dvigale samozavest. Že zaključek lanske sezone je kazal napredek, letos pa so Levi lahko eno od prijetnejših presenečenj sezone. Tokrat so z 48:3 povozili Kansas, ki je bil lani največje presenečenje sezone. Detroit je zmagal s 45 točkami razlike, s čimer je popravil klubski rekord v rednem delu sezone. Leta 1995 je s 44:0 premagal takrat novoustanovljeno ekipo Jacksonville. Foto: EPA
Peyton Manning
Super Bowl bo ob koncu sezone odigran v Indianapolisu, kjer pa bodo le stežka igrali domači Coltsi, sicer ena najboljših ekip zadnjih deset let. Podajalec Indianapolisa Peyton Manning namreč zaradi okrevanja po operaciji vratu ni zaigral niti v 2. krogu in Coltsi so doma klonili pred sicer skromnim Clevelandom. Odsotnost štirikratnega MVP-ja rednega dela sezone le še kaže njegovo vrednost v primerjavi s preostalim delom ekipe. Foto: EPA
Josh Freeman
V Sloveniji je kar nekaj navijačev Tampe Baya, ki so se lahko oddahnili po prvi zmagi v novi sezoni. Bucsi so na gostovanju pri Minnesoti zmagali s 24:20. Dolgo časa je kazalo na suvereno zmago Vikingov, ki so polčas dobili s 17:0. V drugem polčasu je nato na sceno stopil LaGarrette Blount, ki je s tekom dosegel dva zadetka. Odločilnega vsega 31 sekund pred iztekom tekme. Foto: Reuters
Joe Flacco, Baltimore
Baltimore je v prvi tekmi povsem zasenčil divizijskega rivala Pittsburgh, tokrat pa je nekoliko presenetljivo klonil prrd Tennesseejrm s s 26:13. Za Titanse je novi podajalec izkušeni Matt Hasselbeck podal za 358 jardov. Kar štiri proste strele je zadel Rob Bironas (25, 43, 39 in 33 jardov). Foto: Reuters
Larry Fitzgerald
Še ena drama se je dogajala v Washingtonu, kjer so gostitelji premagali Arizono z 22:21. Cardinalsi so sicer na začetku zadnje četrtine že vodili z 21:13, ko je Larry Fitzgerald ujel podajo, dolgo kar 73 jardov. Preobrat Redsknsov je dokončal Graham Gano, ki je 1:45 pred koncem zadel prosti strel, dolg 34 jardov. Foto: EPA
Tony Romo
Eden izmed junakov kroga je bil nedvomno Tony Romo, ki je pomagal Dallasu k zmagi nad San Franciscom v podaljšku s 27:24. Podajalec Kavbojev si je v drugi četrtini ob naletu poškodoval dve rebri. Gostitelji so v zadnji četrtitni že vodili s 24:14, a se je Romo vrnil in izsilil podaljšek. Tega je odločil Dan Bailey, ki je z 19 jardov zadel prosti strel. Foto: EPA

Podajalec Patriotov se ni izkazal le z visokim številom zbranih jardov (423), temveč z izjemnim odstotkom zaključenih podaj (31/40). Žoge so letele kar na osem različnih podajalcev, ki so skupaj ujeli tri žoge za zadetek (od tega Rob Gronkowski dve).

Namesto na -7 padli na -13
Napad San Diega sploh ni bil tako slab, Philip Rivers je zbral 378 jardov, a je naredil kar štiri napake. Gostujoči podajalec je vrgel dve prestreženi podaji, drugo ob koncu prvega polčasa, ko so Chargersi v izdihljajih druge četrtine lovili prosti strel, s katerim bi izid znižali na 17:10, a je robustni Vince Wilfork prestregel podajo, s katero je pretekel 36 jardov. Gostitelji so imeli na razpolago le devet sekund, a je hitri Brady izvedel kar dve podaji, s katerima je pridobil 18 jardov, Stephen Gostkowski pa je nato zadel prosti strel, dolg 47 jardov.

Newton nekaj ur držal rekord
Brady je na prvih dveh tekmah s podajami zbral kar 940 jardov, s čimer je zrušil rekord po dveh odigranih tekmah v vseh sezonah. Ta je bil vsega tri ure v rokah Cama Newtona. Novinec se je v dresu Caroline spet izkazal, saj je proti Green Bayu vrgel 432 jardov, kar je deset več od prve tekme. Skupaj ima v svoji kratki karieri 854 jardov, s čimer je porušil 11 let star rekord Kurta Warnerja (ta je na prvih dveh tekmah tiste sezone vrgel 827 jardov).

Prvaki so se vrnili s 23 zaporednimi točkami
Carolini to ni pretirano pomagalo, saj so prvaki zmagali s 30:23. Newton igra za novinca presenetljivo na visoki ravni, v njegovi igri je le preveč prestreženih podaj. Tokrat so jih Packersi, ki sicer slovijo po trdi obrambi, prestregli tri. Panthersi so sicer začeli izjemno, saj so na začetku druge četrtine že vodili s 13:0, a so Packersi s 23 zaporednimi točkami prevzeli vajeti igre.

Liga NFL, 2. krog:
BUFFALO
- OAKLAND 38:35
Podaje: Fitzpatrick 264 (3 TD, INT); Campbell 323 (2 TD, INT).
Tek: Jackson 117 (2 TD); McFadden 72 (TD).
Ujete podaje: Johnson 96 (TD); Moore 146 (TD).
CAROLINA - GREEN BAY 23:30
Podaje: Newton 432 (TD, 3 INT); Rodgers 308 (2 TD).
Tek: Newton 53 (TD); Starks 85.
Ujete podaje: Smith 156; Nelson 84 (TD).
DETROIT - KANSAS CITY 48:3
Podaje: Stafford 294 (4 TD, INT); Cassel 133 (3 INT).
Tek: Best 57 (TD); McCluster 51.
Ujete podaje: Burleson 93; Bowe 101.
INDIANAPOLIS - CLEVELAND 19:27
Podaje: Collins 191 (TD, INT); McCoy 211 (TD).
Tek: Addai 64; Hillis 94 (2 TD).
Ujete podaje: Wayne 66; Massaquoi 45.
MINNESOTA - TAMPA BAY 20:24
Podaje: McNabb 228; Freeman 243 (TD, INT).
Tek: Peterson 120 (2 TD); Blount 71 (2 TD).
Ujete podaje: Harvin 76; Parker 98.
NEW ORLEANS - CHICAGO 30:13
Podaje: Brees 270 (3 TD); Cutler 244 (TD).
Tek: Ingram 51; Forte 49.
Ujete podaje: Henderson 103 (TD); Forte 117.
NY JETS - JACKSONVILLE 32:3
Podaje: Sanchez 182 (2 TD, 2 INT); McCown 59 (4 INT).
Tek: Greene 49 (TD); Jones Drew 88.
Ujete podaje: Keller 101 (TD); Thomas 29.
PITTSBURGH - SEATTLE 24:0
Podaje: Roethlisberger 298 (2 TD); Jackson 159.
Tek: Mendenhall 66 (TD); Jackson 12.
Ujete podaje: Wallace 126 (TD); Obomanu 35.
TENNESSEE - BALTIMORE 26:13
Podaje: Hasselbeck 358 (TD, INT); Flacco 197 (TD, 2 INT).
Tek: Johnson 53, Ringer 21 (TD); Rice 43.
Ujete podaje: Britt 135 (TD); Rice 53 (TD).
WASHINGTON - ARIZONA 22:21
Podaje: Grossman 291 (2 TD, 2 INT); Kolb 251 (2 TD, INT).
Tek: Hightower 96; Wells 93 (TD).
Ujete podaje: Davis 86 (TD); Fitzgerald 133 (TD).
SAN FRANCISCO - DALLAS 24:27 - v podaljšku
Podaje: Smith 179 (2 TD, INT); Romo 345 (2 TD), Kitna 87 (TD, 2 INT).
Tek: Gore 47 (TD); Jones 25.
Ujete podaje: Walker 38 (TD); Austin 134 (3 TD).
DENVER - CINCINNATI 24:22
Podaje: Orton 195 (2 TD); Dalton 332 (2 TD).
Tek: McGahee 101 (TD); Benson 59.
Ujete podaje: Decker 113 (2 TD); Simpson 136.
MIAMI - HOUSTON 13:23
Podaje: Henne 170 (TD, INT); Schaub 230 (2 TD).
Tek: Thomas 107; Tate 103.
Ujete podaje: Marshall 79 (TD); Johnson 93 (TD).
NEW ENGLAND - SAN DIEGO 35:21
Podaje: Brady 423 (3 TD); Rivers 378 (2 TD, 2 INT).
Tek: Green Ellis 70 (TD); Matthews 64 (TD).
Ujete podaje: Branch 129, Gronkowski 86 (2 TD); Jackson 172 (2 TD).
ATLANTA - PHILADELPHIA 35:31
Podaje: Ryan 195 (4 TD, 2 INT); Vick 242 (2 TD, INT).
Tek: Turner 114 (TD); McCoy 95 (2 TD).
Ujete podaje: Gonzalez 83 (2 TD); Maclin 171 (2 TD).