Damir Dugonjić je poskrbel za 49. slovensko medaljo na evropskih prvenstvih v kratkih bazenih. Foto: MMC RTV SLO
Peter Mankoč
Peter Mankoč je popustil v drugi polovici proge. Foto: EPA
Dugonjić si je priplaval srebro

23-letni Dugonjić je po polovici proge vodil, na koncu pa s časom 57,29 moral priznati premoč le Norvežanu Alexandru Daleju Oenu (57,05). Tretji je bil Italijan Fabio Scozzoli (57,30). To je prva medalja Korošca na velikih tekmovanjih.

Dugonjić prehitro začel
"Moj cilj je bila medalja. Vedel sem, da bom hiter, pričakoval sem celo nekaj slabše izide. Morda sem se malo uštel s prehitrim začetkom, zato mi je na koncu malo zmanjkovalo moči. A na koncu sem bil zelo vesel, ko sem odplaval državni rekord in videl, da sem na stopničkah. Moja prva medalja, res sem zelo zelo vesel," je po tekmi dejal Dugonjić, ki ga v decembru

čaka naporen urnik. Čez teden dni se bo namreč v ZDA poročil, nato pa ga čakata še zadnja dva izpita na univerzi v Berkeleyju v San Franciscu.

Mankoč šesti, Žbogar deseti
Dobro je kazalo tudi Petru Mankoču na 100 m delfin, saj je bil po polovici proge drugi, a nato popustil, tako da je končal na 6. mestu (50,72). Robert Žbogar je bil deseti (52,34). Zmaga je pripadla Poljaku Konradu Czerniaku (49,62).

Na 800 m prosto je bila Tjaša Oder 8. Druga Slovenka Tamara Miler je končala na 16. mestu. Nina Sovinek se na 100 m mešano ni uvrstila v finale. S časom 1:02,98 je osvojila 19. mesto.