Portugalski zvezdnik Ricardinho je najatraktivnejši igralec na prvenstvu. Foto: EPA
Šov Ricardinha v Stožicah

Portugalski zvezdnik Ricardinho je zadel kar štirikrat, s soigralci pa je že izboljšal uvrstitev z EP-ja v Srbiji pred dvema letoma, kjer so Portugalci končali tekmovanje prav v četrtfinalu, s 6:2 so jih izločili Španci. Azerbajdžan je tudi tedaj izpadel v četrtfinalu, prav tako s 6:2 proti Rusiji.
Portugalska je že po prvem polčasu vodila s 5:1. Azerbajdžanci so sicer dobro začeli tekmo in povedli po vsega 54 sekundah, ko je od daleč sprožil Everton Cardoso, Andreju Sousi v portugalskih vratih pa je žoga spolzela čez golovo črto.

Zatem pa se je začel šov Portugalcev. V 3. minuti je Pedro Cary najprej zadel vratnico, v drugo pa mrežo za 1:1. Tri minute pozneje je isti igralec mrežo zatresel po kotu, kar je bil njegov četrti gol na prvenstvu. V 10. minuti je z močnim strelom z leve strani na 3:1 povišal Pany Varela. Zgolj minuto zatem je navijače Portugalske razveselil še Ricardinho, ki je z lepim strelom z 10 metrov zadel zgornji levi kot azerbajdžanskih vrat.

Slabe pol minute pred koncem prvega polčasa so Portugalci kaznovali igro brez vratarja, ko je Sousa vrgel žogo čez celotno igrišče, vsega 165 centimetrov visoki Ricardinho pa jo je z glavo preusmeril v gol za 5:1.

S šestimi goli prvi strelec prvenstva
V drugem polčasu so Azerbajdžanci od začetka zaigrali z igralcem več, a se jim to ni obrestovalo. V 25. minuti so namreč Portugalci znova zadeli, iz bližine je bil uspešen Bruno Coelho. Minuto pozneje je Ricardinho unovčil še protinapad za 7:1 in dosegel svoj tretji zadetek na tekmi.

V 28. minuti so Azerbajdžanci prišli blizu drugega zadetka, a je žoga oplazila prečko. V 32. minuti jih je spet kaznoval Ricardinho, ki je zadel čez celotno igrišče v prazno mrežo. Zdaj ima skupno šest zadetkov na tem EP-ju in je prvi strelec prvenstva. Do zdaj rekordno zmago na evropskih prvenstvih ima še vedno Španija, ki je leta 2010 odpravila Belorusijo z 9:1.

Sijajen gol Pole
Španci, ki branijo naslov prvaka, so odpor Ukrajine, druge s prvenstev iz let 2001 in 2003, strli s sijajnim golom Pole v 18. minuti. Z razdalje je nekoliko z leve strani zadel v zgornji kot. V ponedeljek sta si polfinale priigrala Kazahstan, ki je s 3:1 premagal Srbijo, in Rusija, ki je z 2:0 odpravila Slovenijo.