Bila je težka tekma, ampak tudi poštena. Opravili smo svoje delo, zdaj čakamo na sobotno tekmo Slovenija - Italija. Verjamem, da se bomo uvrstili v izločilne boje.

Goran Ivančić, selektor Srbije

Tekma je bila zelo težka. Vedeli smo, da bo tako. Nismo imeli veliko prostora za igro, obramba nasprotnika je bila zelo nizka. Na takšnem prostoru je težko igrati. Moji igralci so bili zelo dobri, tekmecem niso dovolili veliko protinapadov. Vratar Srbije je bilo zelo dober.

Roberto Menichelli, selektor Italije

Srbi, ki branijo četrto mesto z domačega EP-ja pred dvema letoma, so vlogo favorita prepustili Italijanom - azzurri so nastopili na vseh dosedanjih EP-jih in bili prvaki v letih 2003 in 2014 -, a tekme naši sosedje kljub več priložnostim niso dobili.

Tudi druga tekma v skupini A evropskega prvenstva v futsalu se je končala brez zmagovalca. Srbija je na uvodni tekmi remizirala s Slovenijo, danes pa še z Italijo. Končni vrstni red skupine bo tako znan v soboto, ko bosta igrali še Slovenija in Italija. Tekma se bo začela ob 20.45.

Prvi polčas brez golov
Igra v prvem polčasu je bila dinamična, obe ekipi sta imeli nekaj priložnosti, a mreži sta ostali nedotaknjeni.

V 11. minuti je Massimo De Luca udaril močno, a naravnost v roke srbskega vratarja. Minuto pozneje je Mladen Kocić žogo poslal v okvir gola, v 13. minuti pa je Fabricio Calderolli iz protinapada lepo zaključil, a je eden izmed srbskih igralcev žogo izbil v kot.

Pet minut pred koncem polčasa je Italija znova udarila prek Marca Ercolessija, z obrambo se je izkazal Aksentijević, še bližje je bil minuto pozneje Dragan Tomić, ki je žogo poslal za las mimo desnega zgornjega kota italijanskega gola. V izdihljajih prvega polčasa bi lahko Italijo v vodstvo popeljal Sergio Romano, a je bil ob strelu premalo zbran.

Italijani hitro izenačili
V 22. minuti je Lima prvič v drugem polčasu na preizkušnjo postavil Aksentijevića, ki je bil zanesljiv. Dragan Tomić je v 23. minuti za las streljal mimo vratnice italijanskega gola. Zatem je Merlim po preigravanju prišel do strela, žogo je poslal v Aksentijevića, srbski vratar se je nato izkazal še nekaj sekund pozneje po strelu Ercolessija. V 25. minuti je znova udaril Merlim, meril natančno, toda Aksentijević se je izkazal z lepo obrambo. Tako kot tudi nekaj trenutkov pozneje, ko je ustavil močan strel Calderollija. Aksentijević se je spreminjal v zvezdo večera, saj je v 26. minuti ubranil dve lepi italijanski priložnosti.

V 30. minuti so prvi mrežo zatresli Srbi. Zadel je Tomić. To je njegov drugi gol na EP-ju, prvega je dosegel ob koncu srečanja proti Sloveniji (2:2). Italijani so hitro izenačili, De Luca je žogo poslal med nogama srbskega vratarja (1:1).

Do konca tekme je žogo več časa v svoji posesti imela Italija, a je Srbija dovolj dobro stala na igrišču, da njena točka ni bila ogrožena.

Kazahstan že v četrtfinalu
Kazahstan je v prvem srečanju dneva napolnil mrežo Poljakov (5:1).

Kazahstanci, bronasti z zadnjega EP-ja v Srbiji pred dvema letoma, so Poljakom pokazali svojo moč, v prvem polčasu zadeli štirikrat, v nadaljevanju pa so brez težav ohranili prednost. Kazahstan čaka še ena tekma, v soboto ob 18. uri proti Rusiji, a si je po današnji zmagi že zagotovil napredovanje v četrtfinale. Poljaki so prva reprezentanca, ki je že odigrala obe tekmi skupinskega dela, s točko proti Rusiji v prvem krogu pa še upajo na napredovanje.