Robert Griffin III je moral še drugič v sezoni odšepati z igrišča. Zaradi poškodbe ni končal tekme niti proti Atlanti. Foto: Reuters
Marshawn Lynch
Seattle je kar z 58:0 odpihnil Arizono in postavil klubski strelski rekord. Marshawn Lynch je po tleh pridelal tri zadetke, obramba pa je ukradla kar osem žog. Foto: Reuters
Cam Newton
Atlanta je izgubila šele drugič v sezoni, a drugič proti ekipi iz iste divizije in negativnim razmerjem zmag. Carolina je doma slavila s 30:20, vsega pa je bilo konec v tretji četrtini, ko je domači podajalec Cam Newton po teku, dolgem za 72 jardov, postavil izid 23:0. Foto: Reuters
Adrian Peterson
Po polovici sezone se je zdelo, da bo Chicago (7-1) brez težav osvojil svojo divizijo. Zdaj pa je na zadnjih petih tekmah izgubil četrtič, kar pomeni, da bo imel še veliko dela za preboj v končnico. Tokrat je klonil v Minnesoti z 21:14. Za gostitelje je prerojeni Adrian Peterson po tleh dosegel dva zadetka. Foto: Reuters

V prvem polčasu je Joe Flacco vrgel tri podaje za zadetek in povedel Baltimore v vodstvo z 21:14. V tretji četrtini so gostitelji zadeli dva prosta strela in se približali le na točko zaostanka, Ravense je nato v na videz varno vodstvo popeljal Ray Rice, ki je s tekom za sedem jardov postavil izid 28:20.

Sledile so neverjetne minute. Washington je svoj napad začel na svojih 15 jardih, a se premikal počasi. Na svojem 27. jardu je imel 2. poskus za 19. Domači podajalec RG3 je komaj ušel obrambi, po 13 jardih pa ga je silovito zružil Haloti Ngata. Nadomestni podajalec Kirk Cousins je nato izsilil prekršek, po katerem se je RG3 spet vrnil na igrišče za štiri akcije, v katerih je žogo prestavil vsega 26 jardov od končne cone. A ker se je zaradi poškodbe kolena komaj premikal, je moral zapustiti igro.

Cousinsu je nato uspelo nemogoče - v končni coni je našel Pierra Garcona, nato pa v akciji za dodatni dve točki sam stekel v končno cono in izsilil podaljšek. V dodatku so Ravensi zapravili prvi napad, odločilno potezo pa je nato storil Richard Crawford, ki je pri vračanju žoge pretekel kar 64 jardov, nato je Kai Forbath s 34 jardov poskrbel, da je zmaga ostala doma. Poškodba RG3 ni hujše narave, tako bi se lahko vrnil že naslednji teden za obračun proti Clevelandu.

Baltimore je vseeno blizu zmagi v diviziji, saj sta izgubila tako Pittsburgh kot Cincinnati. V vrste Jeklarjev se je vrnil Ben Roetlisberger, a Pittsburgh je doma presenetljivo klonil pred San Diegom s 34:24. Doma je izgubil tudi Cincinnati, z 20:19 je bil boljši Dallas. Ob izteku igralnega časa je prosti strel s 40 jardov zadel Dan Bailey.