Slovenci so doživeli še drugi poraz v Brnu. Foto: Sandi Škvarč

Oslabljeni Slovenci so v Brno odpotovali po eno od prvih dveh mest v skupini D. Prvo namreč pomeni neposredno pot na SP, drugo pa v dodatne kvalifikacije.

Po nedeljskem porazu s Češko z 1:3 se je tudi današnja tekma slabo začela za Slovence, ki so se v 18. minuti znašli v zaostanku po zadetku Alberta Akbalikova. Toda Matej Fideršek je dvignil upe v 28. minuti. Sijajno je prodrl po levi strani in z močnim strelom poslal žogo pod prečko.

Kapetan Igor Osredkar in soigralci so bili v drugem polčasu blizu uspeha. Foto: Sandi Škvarč

V 31. minuti je Alen Fetić velemojstrsko lobal vratarja Higuito, ki je znan po tem, da ves čas igra v napadu. Le dobro minuto in pol zatem je Douglas Junior s prostega strela z leve strani izenačil na 2.2. Borbeni slovenski igralci so znova povedli v 34. minuti, ko je Kristjan Čujec zadel z diagonalnim strelom z levo nogo.

Tursagulov odločil 35 sekund pred koncem
Leo je Kazahstancem v 38. minuti priboril novo izenačenje, 35 sekund pred koncem pa je Dauren Tursagulov Kazahstanu zagotovil zmago z močnim strelom pod prečko z leve strani.

V sredo se bo težko izšlo po načrtih ...
Češka je dosegla drugo zmago, potem ko je s 4:0 premagala Romunijo. Do konca turnirja sta še dve tekmi. Slovenci se bodo v sredo ob 15.00 srečali z Romuni. Nujno potrebujejo zmago z vsaj dvema goloma razlike, potem pa bi moral Kazahstan izgubiti s Češko.

Na SP so že uvrščene Litva, Portugalska in Rusija. Dodatne kvalifikacije sta si že zagotovili Finska in Hrvaška, ki bo tudi tekmec drugouvrščenega iz "slovenske" skupine. Dodatne kvalifikacije bodo 9. in 12. aprila.

2. krog:
SLOVENIJA - KAZAHSTAN 3:4 (0:1)
Fideršek 28., Fetić 31., Čujec 34.; Akbalikov 18., Douglas Junior 32., Leo 38., Tursagulov 40.

ČEŠKA - ROMUNIJA 4:0 (1:0)

1. krog:
ČEŠKA
- SLOVENIJA 3:1 (2:0)
Holy 10., Vnuk 19., Koudelka 38.; Fideršek 35.

SLOVENIJA           2  0 0 0  4:7  0

Na svetovno prvenstvo, ki bo septembra v Litvi, potuje zmagovalec turnirja. Drugouvrščeni se uvrsti v dodatne kvalifikacije, ki bodo aprila.