Čeprav so Patrioti ob polčasu vodili (13:9), je bila večina navijačev Jetsov prepričana o preobratu. New England je namreč tudi ob zadnjih dveh obiskih New Yorka vodil ob polčasih, nato pa v obeh drugih ni dosegel niti ene točke. Tokrat je bilo vse drugače, Deion Branch je osem minut pred koncem ujel žogo za vodstvo s 30:16. Foto: Reuters
Andy Dalton
Andy Dalton je resda zapravil možnost, da bi se Cincinnati zavihtel na vrh divizije. Lahko pa se potolaži vsaj z rekordom - na prvih devetih tekmah je podal za 14 zadetkov, kar je nov rekord med novinci po združitvi lig. Po 13 podaj v istem obdobju sta zbrala Jim Plunkett (1971) in Dan Marino (1983). Foto: Reuters
Drew Brees
Drew Brees je za zadetek podal že na 37. zaporedni tekmi, s čimer je zdaj na večni lestvici sam na drugem mestu. Pred njim je le Johnny Unitas (47). Foto: Reuters
Marshawn Lynch
Za Seattle je v osmi minuti prve točke s tekom za en jard dosegel Marshawn Lynch. Na sceno je nato stopil Steven Hauschka, ki je zadel pet prostih strelov (rekord kluba). Naloga ni bila pretirano težka, saj je najdaljši meril 39 jardov. Foto: Reuters
Tim Tebow
Tim Tebow ima izjemno nizek odstotek zaključenih podaj, a na različne načine ekipo le pripelje do zmag. Po letu 1980 je postal peti podajalec, ki je vrgel vse podaje svoje ekipe, pri tem je bil uspešen le dvakrat in ekipo popeljal do zmage. To je uspelo še Kenu Stablerju (Houston 1981, podaje 1/6), Stevu Groganu (New England 1982, podaje 2/5), Akiliju Smithu (Cincinnati 2000, podaje 2/14) in Dereku Andersonu (Cleveland 2009, podaje 2/17). Foto: EPA
Tony Romo
Dallas je odpihnil Buffalo kar s 44:3. Tony Romo je v prvih štirih napadih ekipo popeljal do zadetka, na drugi strani pa je Ryan Fitzpatrick vrgel tri prestrežene podaje. Dve je zakrivil Terence Newman in pri eni od teh tudi dosegel zadetek. Foto: Reuters
John Skelton
Philadelphia ob dobrih NY Giantsih in Dallasu lahko le sanja, da bi se iz svoje divizije prebila v končnico. Eaglesi so pred svojimi gledalci klonili pred skromno Arizono z 21:17. John Skelton je za zmagovalce podal za tri zadetke. Philadelphia ima zdaj razmerje zmag 3-6, le trem ekipam je do zdaj (v zdajšnjem formatu) po razmerju 3-6 uspel preboj v končnico (New England leta 1994 10-6, Detroit leta 1995 10-6 in Jacksonville leta 1996 9-7). Foto: Reuters
Jacoby Jones
Houston si v svoji deveti sezoni lahko le obeta preboja v prvo končnico. Texansi so tokrat v gosteh 'razmontirali' Tampo Bay s 37:9. Matt Schaub je podal za dva zadetka, oba pa sta bila gigantske dolžine. Že v prvi akciji tekme je podaja Jacobyju Jonesu merila 80 jardov, v drugi četrtini pa je podaja Arianu Fosterju merila le dva jarda manj. Foto: Reuters
Matthew Stafford
Chicago je v divizijskem obračunu zlahka ugnal Detroit s 37:13. Ključ do zmage Bearsov je bila trdna obramba. Podajalec Detroita Matt Stafford je tako vrgel kar štiri prestrežene podaje, toliko kot na vseh prejšnjih tekmah skupaj. Foto: Reuters
Matt Moore, Miami
Še pogled na dno 'prehranjevalne verige' - dno zdaj povsem pripada Indianapolisu, ki je doživel še deseti poraz. Coltsi so doma izgubili proti Jacksonvillu s 17:3 in bodo tako skoraj zagotovo dobili prvi izbor na naboru. Miami in St. Louis sta namreč prišla 'že' do druge zmage. Miami je na svojem igrišču zmagal skoraj natančno po enem letu. Foto: Reuters

New England je po odličnem začetku (5-1) dvakrat zapored izgubil, predvsem pa izgubil prepoznavno igro v napadu. Delnice New Yorka pa so se obračale v nasprotno smer, saj so Jetsi po slabem začetku (2-3) dobili tri zaporedne tekme in jasno napadali prvo mesto v diviziji.

Piko na i postavil Rob Ninkovich
A Tom Brady je odigral spet eno boljših tekem, s podajami je zbral 329 jardov in podal za tri zadetke, dva od teh je dosegel Rob Gronkowski. Ko so Jetsi v prvi akciji zadnje četrtine prek Plaxica Burressa znižali na 23:16, je vse kazalo na napeto končnico. A Brady je že v naslednji akciji našel Deiona Brancha (30:16), Rob Ninkovich pa je samo 19 sekund pozneje prestregel žogo, s katero je pretekel 12 jardov in postavil izid tekme.

Pittsburgh spet vodi v svoji diviziji
V še enem vročem divizijskem obračunu je Pittsburgh v gosteh premagal Cincinnati s 24:17. Jeklarji so začeli odlično, saj so v prvih dveh napadih dosegli zadetek in že po dobrih 11 minutah vodili s 14:0. Bengalsi so se hitro pobrali in na začetku drugega polčasa izenačili na 17:17. Tekač Rashard Mendenhall je ob koncu tretje četrtine s svojim drugim tekom za zadetek postavil izid tekme. V zadnjih 15 minutah je preostanek dela opravila obramba Pittsburgha, ki je Andyju Daltonu prestregla dve podaji. Pittsburgh je s tretjega mesta v diviziji skočil na sam vrh, saj je Baltimore šokantno izgubil pri Seattlu z 22:17. Ravensi dobro igrajo proti kakovostnim moštvom, prevečkrat pa klonijo pred ekipami, ki ne sodijo v sam kakovostni vrh (letos so izgubili še s Tennessejem in Jacksonvillom).

Tveganje trenerja Smitha se je maščevalo
V obračunu za vrh divizije NFC jug je New Orleans v gosteh v podaljšku premagal Atlanto s 26:23. Gostitelji so imeli ob koncu rednega dela napad za zmago, a nikakor jim ni uspelo žoge spraviti v končno cono. Ob izteku časa so tako s prostim strelom Matta Bryanta (27 jardov) izsilili podaljšek. V tem so imeli dva napada, v drugem je trener Mike Smith napravil ključno napako, saj je v četrtem poskusu za manj kot jard tvegal, a obramba Svetnikov je vzdržala in tako žogo dobila samo 29 jardov pred končno cono. Napad New Orleansa je odigral tri akcije, nato pa delo prepustil Johnu Kasayu, ki je s prostim strelom, dolgim za 26 jardov, določil zmagovalca.

49-ersi lahko zmagujejo tudi brez Gora
Največje presenečenje sezone je nedvomno San Francisco, ki je po lanski slabi sezoni letos dobil že osmo tekmo! 49-ersi so tokrat v enem od derbijev kroga premagali NY Giantse s 27:20. San Francisco je v trenerju Jimu Harbaughu našel pravo zlato, saj jih je povsem prerodil in dokazal, da ekipa lahko zmaguje tudi brez elitnega podajalca. Tokrat je bila zmaga še toliko bolj vredna, saj so jo dosegli brez najboljšega igralca, tekača Franka Gora, ki si je takoj na začetku tekme poškodoval koleno in prvič v karieri ostal brez enega samega jarda. Ob koncu tekme je zdržala obramba, Carlos Rogers je slabi dve minuti pred koncem še drugič v večeru Eliju Manningu prestregel podajo.

Tebowu uspeli le dve podaji, dovolj za zmago
Je mogoče dobiti tekmo, če tvoj napadalec žogo vrže samo osemkrat, pri tem pa je uspešen samo dvakrat? Lahko, to je dokazal Tim Tebow, ki je popeljal Denver do zmage pri Kansas Cityju s 17:10. Zloglasni Tebow je na štirih tekmah, odkar je prevzel vlogo podajalca, Denver popeljal do treh zmag, v slabi diviziji AFC zahod so tako vse ekipe v razmaku ene same zmage, tako se je Denver kar naenkrat znašel med ekipami, ki se bojujejo za končnico. Denver je na začetku tekme ostal brez obeh prvih tekačev Willisa McGaheeja in Knowshona Morena, odgovornost je padla na pleča Lanca Balla, ki je v 30 tekih zbral 96 jardov. Preostali del posla je opravil Tebow, en zadetek je pridelal po tleh, ključnega pa prispeval šest minut pred koncem, ko mu je uspela ena od dveh uspešnih podaj v celem večeru - 56 jardov dolgo podajo je ujel Eric Decker.

Liga NFL, 10. teden
ATLANTA - NEW ORLEANS 23:26 (podaljšek)
Podaje: Ryan 351 (2 TD, INT); Brees 322 (2 TD).
Tek: Turner 96; Thomas 29.
Ujete podaje: Douglas 133; Colston 113.

CINCINNATI - PITTSBURGH 17:24
Podaje: Dalton 170 (2 TD, 2 INT); Roethlisberger 245 (TD, INT).
Tek: Benson 57; Mendenhall 44 (2 TD).
Ujete podaje: Hawkins 56; Brown 86.
CLEVELAND - ST. LOUIS 12:13
Podaje: McCoy 218; Bradford 155 (TD, INT).
Tek: Ogbonnaya 90; Jackson 128.
Ujete podaje: Little 84; Lloyd 48 (TD).
DALLAS - BUFFALO 44:7
Podaje: Romo 270 (3 TD); Fitzpatrick 146 (TD, 3 INT).
Tek: Murray 135 (TD); Jackson 114.
Ujete podaje: Bryant 74 (TD), Robinson 73 (2 TD); Jones 51.
INDIANAPOLIS - JACKSONVILLE 3:17
Podaje: Painter 94 (2 INT); Gabbert 118 (TD, INT).
Tek: Brown 53; Jones Drew 114 (TD).
Ujete podaje: Tamme 75; West 39, Dillard 30 (TD).
KANSAS CITY - DENVER 10:17
Podaje: Cassel 93 (TD); Tebow 69 (TD).
Tek: Battle 61; Ball 96, Tebow 43 (TD).
Ujete podaje: McCluster 48; Decker 56 (TD).

MIAMI - WASHINGTON 20:9
Podaje: Moore 209 (INT); Grossman 215 (2 INT).
Tek: Bush 47 (2 TD); Helu 41.
Ujete podaje: Marshall 98; Henkerson 106.

PHILADELPHIA - ARIZONA 17:21
Podaje: Vick 128 (2 INT); Skelton 315 (3 TD, 2 INT).
Tek: McCoy 81 (TD), Vick 79; Wells 62.
Ujete podaje: Celek 53; Fitzgerald 146 (2 TD).

TAMPA BAY - HOUSTON 9:37
Podaje: Freeman 170 (TD, 3 INT); Schaub 242 (2 TD).
Tek: Blount 34; Foster 84 (TD), Tate 63 (TD).
Ujete podaje: Benn 47; Foster 102 (TD), Jones 87 (TD).

CAROLINA - TENNESSEEE 3:30
Podaje: Newton 212 (INT); Hasselbeck 219 (TD, INT).
Tek: Newton 55; Johnson 130 (TD).
Ujete podaje: Naanee 79; Williams 107 (TD).

SEATTLE - BALTIMORE 22:17
Podaje: Jackson 217; Flacco 255 (TD, INT), Rice 1 (TD).
Tek: Lynch 109 (TD); Rice 27.
Ujete podaje: Lynch 58; Dickson 79 (2 TD).

CHICAGO - DETROIT 37:13
Podaje: Cutler 123; Stafford 329 (TD, 4 INT).
Tek: Forte 64 (TD); Morris 44.
Ujete podaje: Bennett 81; Burleson 83.

SAN FRANCISCO - NY GIANTS 27:20
Podaje: Smith 242 (TD, INT); Manning 311 (2 TD, 2 INT).
Tek: Hunter 40; Jacobs 55.
Ujete podaje: Walker 69; Cruz 84.

NY JETS - NEW ENGLAND 16:37
Podaje: Sanchez 306 (TD, 2 INT); Brady 329 (3 TD).
Tek: Greene 61; Woodhead 38.
Ujete podaje: Holmes 93; Gronkowski 113 (2 TD).

SAN DIEGO - OAKLAND 17:24
Podaje: Rivers 274 (2 TD, INT); Palmer 299 (2 TD, INT).
Tek: Tolbert 36; Bush 157 (TD).
Ujete podaje: Brown 97; Moore 123 (2 TD), Bush 85.

0-1

V končnico se uvrstijo zmagovalci vseh osmih divizij in po dve preostali najboljši ekipi tako iz konference AFC kot iz konference NFC.